Górnik z Głogowa najlepszy na mistrzostwach Polski w zimowym pływaniu

Górnik z Głogowa osiąga świetne wyniki w zimowym pływaniu
Górnik z Głogowa osiąga świetne wyniki w zimowym pływaniu KGHM To My / Archiwum Prywatne
Rafał Szklarzewski z Głogowa, pracujący jako górnik-wiertacz w kopalni ZG Rudna, zdobył złote medale na zawodach Gdynia Winter Swimming Cup 2022 rozgrywanych w ramach mistrzostw Polski.

Rafał Szklarzewski na co dzień pracuje w kopalni ZG Rudna jako górnik-wiertacz. Jego pasją jest zimowe pływanie, a w ostatnich dniach wziął udział w zawodach Gdynia Winter Swimming Cup 2022, które zostały rozegrane w ramach mistrzostw Polski. Był tam najlepszy w sprincie na 25 i 50 metrów w swojej kategorii wiekowej. Temperatura wody wynosiła wtedy zaledwie 2,3 stopnia Celsjusza.

Ulubionym dystansem głogowianina jest 50 metrów. Przed rokiem wygrał na nim dwie z trzech edycji Pucharu Polski. Póki nie było jeszcze zimno trenował w basenie, gdzie przepłynął w sumie kilkanaście kilometrów, od niedawna morsuje w jeziorach Zagłębia Miedziowego.

- Na zawody zjechała się elita pływaków lodowych z całego kraju i nie tylko, byli najlepsi Niemcy i Austriacy – opowiada zawodnik, który startował w ekipie Ratownicy KSRG Rudna. - Nie miałem wsparcia, bo rodzina mi się pochorowała, przyjechałem sam na zawody - wspomina Szklarzewski.

Jak przyznaje głogowianin, cieszy się z powrotów na zawody po tym, jak w 2020 roku sezon był wyjątkowo ubogi we wszelkiego rodzaju imprezy. Już wkrótce będziecie mogli go zobaczyć i kibicować na rodzimym terenie.

- Między 4 a 6 lutego na terenie Mariny w Głogowie czekają mnie mistrzostwa świata w pływaniu lodowym. Na moim terenie postaram się wywalczyć medal nawet w kategorii open - dodaje.

W ramach mistrzostw organizowanych w Głogowie, do naszego miasta przyjedzie kilkuset najlepszych zawodników na świecie. Choć Odra ma być lodowata, zapowiadają się gorące emocje.