Gmina Pęcław zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Akcja specjalna PROJEKT SZCZEPIMY GMINY
Gorąco zachęcamy wszystkich powyżej 12. roku życia do szczepienia przeciw COVID-19. Pokonanie pandemii COVID-19 i powrót do normalności są możliwe, gdy przerwiemy łańcuch zakażeń. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, wszyscy musimy być solidarni. Każdy z nas może zatrzymać pandemię. Przyjęcie szczepionki to nie tylko ochrona nas samych. To także ochrona naszych rodziców, dziadków, dzieci i przyjaciół. Naprawdę warto!

Zaszczepić się, ale gdzie?

Na terenie gminy działa jeden punkt szczepień przeciw COVID-19 – NZOZ Medica w Pęcławiu. Rejestrować można się bezpośrednio w Punkcie, pod numerem telefonu: 76 83 17 181 lub poprzez:

· bezpłatną infolinię 989,

· pacjent.gov.pl,

· SMS o treści SzczepimySie na numer 880-333-333.

Pamiętaj!

Zaszczepić możesz się w dowolnym, dogodnym dla Ciebie, punkcie szczepień.

Mapa punktów szczepień oraz więcej informacji o szczepieniach na stronie: www.gov.pl/szczepimysie

Masz problem z dotarciem do najbliższego punktu szczepień?

Zadzwoń! Pomożemy!

Pod numerem telefonu 570 829 372, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00 mieszkańcy Gminy Pęcław mogą zamówić darmowy transport do najbliższego punktu szczepień, czyli do NZOZ Medica w Pęcławiu.

Transport organizowany przez Gminę jest przeznaczony dla osób:

– niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę inwalidzką z ww. schorzeniami,

– mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień (np. osoby starsze i samotne, niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Nagrody dla zaszczepionych

Aby zachęcić Polaków do szczepień ogłoszono Loterię Narodowego Programu Szczepień oraz dwa konkursy dla gmin: Gmina na Medal #SzczepimySię i Najbardziej Odporna Gmina.

Loteria Narodowego Programu Szczepień

Zaszczep się i wygraj!

Wykonaj szczepienie przeciw COVID-19 dowolnym preparatem dostępnym w Polsce. Dzięki temu będziesz mógł zarejestrować się w Loterii Narodowego Programu Szczepień do 30 września i wziąć udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Pamiętaj, że wygrana jest możliwa przy pełnym zaszczepieniu.

Wystarczy komputer lub telefon z dostępem do Internetu oraz ukończony 18. rok życia. Zarejestruj się na swoim IKP przez stronę www.pacjent.gov.pl lub zadzwoń na infolinię 989 i wyraź zgodę na udział w Loterii do 30 września.

Warto sprawdzić czy na IKP jest nasz aktualny numeru telefonu komórkowego. Na ten numer przyjdzie powiadomienie SMS w przypadku wygranej. Zwycięzcy otrzymają także wiadomość SMS z PKO BP z kodem umożliwiającym wypłatę nagrody z bankomatu. Pieniądze będzie można wypłacić także w oddziale PKO BP.

Zarejestrowałeś się? Jesteś o krok od wygranej!

Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa. Sprawdź co możesz wygrać:

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

- nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych

- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych

- 6 samochodów osobowych Toyota Corolla

Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł

- 2 samochody osobowe Toyota C-HR

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród zostaną poinformowani o wygranej w przeciągu 2 dni roboczych od dnia losowania.

Organizatorem loterii jest Totalizator Sportowy Sp. z o.o.

Gmina na Medal #SzczepimySię

Pierwsze 500 gmin w Polsce w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 67% wygrywa 100 tys. zł. Nagrody za zaszczepienie min. 67% mieszkańców są przyznawane do końca 2021 r. Szczegółowe zasady Konkursu zostały opisane w regulaminie.

Najbardziej Odporna Gmina

W ramach Konkursu stworzono 3 kategorie ze względu na liczbę mieszkańców gmin oraz 1 kategorię ogólnopolską dla wszystkich gmin w ramach rywalizacji o miano Najbardziej Odpornej Gminy w Polsce.

„Kategoria: małe gminy”: dotyczy gmin do 30 tys. mieszkańców; 1 mln zł dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w każdym z byłych 49 województw.

„Kategoria: średnie gminy”: dotyczy gmin z 30-100 tys. mieszkańców; po 1 mln zł dla TOP 3 gmin w Polsce z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców.

„Kategoria: duże gminy”: dotyczy gmin powyżej 100 tys. mieszkańców; 1 mln zł dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców w Polsce.

„Kategoria: Najbardziej Odporna Gmina w Polsce”: dotyczy wszystkich gmin w Polsce; 2 mln zł dla gminy z najwyższym odsetkiem zaszczepionych mieszkańców.

Uwaga! Laureatami poszczególnych kategorii mogą być tylko gminy, w których poziom wyszczepienia mieszkańców osiągnie minimum 50%.

Czas trwania Konkursu (wszystkie kategorie): 31 października 2021 r.

Szczegółowe zasady Konkursu zostały opisane w regulaminie.

Urząd Gminy Pęcław
67-221 Białołęka, Pęcław 28
tel.: (76) 831 71 26
fax.: (76) 831 70 33
e-mail: [email protected]
www.peclaw.eu

Dodaj ogłoszenie