Głogowski Klub Judo z medalami. Weekend pełen startów w całej Polsce

Zdjęcia z zawodów
Zdjęcia z zawodów GKJ
Zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo mają za sobą intensywny, ale udany weekend. Głogowianie przywieźli ze sobą sporo medali.

Najpierw w Opolu zorganizowana została kolejna edycji International Judo League - czyli memoeriał Edwarda Faciejewa. W zawodach tych wystartowała zawodniczka GKJ Zuzanna Czechowska, która rywalizowała wśród 405 zawodników z 40 klubów. Z tego startu Zuzia przywiozła ogromne doświadczenie i srebrny medal.

Z kolei w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów i Amatorów, podczas których do walki stanęła zawodniczka głogowskiego klubu - Magdalena Kobylarz. Broniąc swój zeszłoroczny tytuł Mistrza Polski ponownie wywalczyła złoto.

Następnie w niedzielę w Świdnicy odbyła się trzecia w tym sezonie edycja Super Ligi Judo. Do rywalizacji tam przystąpiło około 400 zawodników i zawodniczek w wieku z 32 klubów sportowych. Po klasyfikacji łącznej GKJ zajął ta drużynowo 4 miejsce, a głogowscy zawodnicy, którzy wywalczyli pierwsze miejsca to:
Margarita Filonenko, Zuzanna Czechowska, Oliwier Szymczak, Mark Yankowski, Dominik Martyniak. Z kolei z brązowymi medalami wrócili: Jan Łukawski, Maria Piątkowska, Patrycja Martyniak, Hanna Rembowska. A poza podium stanęli: Laura Łukawska, Maciej Barnaś, Mateusz Surma, Mateusz Barnaś, Kacper Wróż, Szymon Zawadzki oraz Filip Juras.

– Dla niektórych dzieci to był pierwszy turniej, pierwsze walki wygrane i przegrane, dlatego wierzymy, że nowe doświadczenie przerodzi się w jeszcze większą motywację. Warto zaznaczyć, że większość z nich trenuje zaledwie dwa miesiące, a już tworzą piękną historię klubu zdobywając medale – mówi trenerka Paulina Juras.