Głogowscy policjanci w czołówce biegu

Kacper Chudzik
Mistrzostwa Policji w biegu na dystansie 10 km odbyły się 25 sierpnia w Górze. To już trzecia edycja imprezy. Z dobrej strony pokazali się na niej funkcjonariusze z Głogowa. Aspirant Marcin Kędzierski zajął III miejsce. Jego koledzy aspiranci Grzegorz Dagiel i Sebastian Szyrner, zajęli ósme i dziesiąte miejsce.

Udział w imprezie „Bieg z policją" wzięło 297 zawodników. Wśród nich było 80 policjantów z całej Polski.

W Górze pobiegli również reprezentanci głogowskiej komendy. Aspirant Marcin Kędzierski, który służbę zaczynał w szeregach naszej jednostki, a obecnie jest funkcjonariuszem Wydziału Konwojowego KWP Wrocław, pracującym w Głogowie, z czasem 37:05 stanął na III miejscu podium w kategorii open wśród policjantów. Grzegorz Dagiel, z czasem 39:18, uplasował się na ósmej pozycji wśród mundurowych, co dało mu III miejsce w kat. M30 wśród policjantów. Linię mety, z czasem 40:28, minął Sebastian Szyrner plasując się na dziesiątym miejscu. Piotr Siuda był trzydziesty dziewiąty, a Sławomir Kopeć pięćdziesiąty. Tomasz Ścisłowski metę przekroczył z sześćdziesiątą ósmą lokatą.

W policyjnym biegu udział wzięła także nasza policjantka Joanna Siuda, która z czasem 54:25 zajęła sześćdziesiąte dziewiąte miejsce wśród mundurowych i czternaste wśród policjantek.

Z powodu kontuzji, w ekipie naszej reprezentacji zabrakło w tym roku Moniki Tuczyńskiej, której koledzy życzą szybkiego powrotu do zdrowia.