Głogów: Tenisiści grali nocą

sel
Ponad 30 osób zmierzyło się na tenisowych kortach w dwóch nocnych turniejach dla kobiet i mężczyzn.

W piątek i sobotę Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało VII Nocny Turniej Deblowy im. Andrzeja Vogta i IX Turniej Singlowy Pań.

11 maja o godzinie 18 do zmagań na kortach miejskich przy ulicy Wita Stwosza 1 , przystąpiło 31 zawodników i zawodniczek. Panie rywalizowały w trzech, a panowie w dwóch grupach, ale przed północą obfite opady deszczu przerwały rozgrywki. Powrócono do nich w sobotę, również o godzinie 18. Po wyłonieniu najlepszych w grupach rozegrano półfinały i finały. Krótko przed północą pierwsze miejsce wśród pań zajęła Dorota Rzepecka, na drugim miejscu uplasowała się Bożena Ławrowska. Natomiast trzecie miejsce zajęła Anna Karbownik. W deblu najlepszą parą okazali się Wojciech Skołozdrzy i Wiesław Ławrowski, którzy w finale pokonali Wojciecha Adamowicza i Mariusza Bajera. Z walki o trzecie miejsce zwycięsko wyszli Ryszard Bochanysz i Michał Skołozdrzy.
Puchary dla najlepszych ufundował właściciel sklepu "Atletic" Pan Krzysztof Klonowski. Głogowskie Towarzystwo Tenisowe poza organizacją
zadbało o siły zawodników zapraszając wszystkich na grilla.
– Już 2 czerwca zapraszamy dzieci i młodzież na turniej tenisa ziemnego "Dzień Dziecka z Rakietą" – mówi Wiesław Ławrowski, prezes GTT. – Impreza zaplanowana jest na 2 , 3 i 9 czerwca.