Głogów: Rozegrali ostatni turniej tenisowy

sel
W weekend Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zorganizowało go po raz ostatni w sezonie na kortach otwartych przy ulicy Wita Stwosza. W sobotę do rywalizacji przystąpiło 53 zawodniczek i zawodników od 11 do 18 lat.

Przy pięknej pogodzie i wysokiej temperaturze w pierwszy weekend października GTT zorganizowało turniej tenisa ziemnego. Rywalizację rozpoczęto o godz. 9 w sobotę. Do gry przystąpiło 53 zawodniczek i zawodników od 11 do 18 lat, w czterech kategoriach. Po rozegraniu 55 spotkań (w sobotę do godziny 19, a w niedzielę od godziny 9 do 13) wyłoniono najlepszych zawodników. W kategorii dziewcząt do 14 lat, pierwsze miejsce zajęła Adrianna Zielińska, drugie Adrianna Klawińska, trzecie Julia Zygier i czwarte Paulina Jaszkiewicz. Natomiast wśród dziewcząt do 18 lat najlepsza okazał się Barbara Beleć, która w finale pokonała Alicję Dembek, trzecie miejsce zajęła Dagmara Brok i czwarte Simona Rudek. Chłopcy, w kategorii do 14 lat, uplasowali się następująco od pierwszego do czwartego: Jakub Lasota, Bartosz Radoszewski, Patryk Kiemona, Mikołaj Gawron. Remigiusz Dopierała był najlepszy w kategorii Chłopców do 18 lat, w finale pokonał Marcina Kurosza, trzecie miejsce po kreczu (walkower) Grzegorza Matylka , wywalczył Krystian Kulesza.
Głogowskie Towarzystwo Tenisowe zadbało o owoce dla uczestników turnieju i ufundowało puchary i dyplomy dla wszystkich wyżej wymienionych zawodników. Wszyscy uczestnicy turnieju do lat 14 otrzymali dyplomy.