Głogów: Przegrał tylko z najlepszymi

Na zdjęciu z sędzią zawodów-mistrzem Świata Andrzejem Kocyłą
Na zdjęciu z sędzią zawodów-mistrzem Świata Andrzejem Kocyłą Archwium W. Kiwackiego
Głogowski sztangista Wiesław Kiwacki zajął piąte miejsce

Kiwacki dwukrotnie znalazł się w finałowej szóstce podczas olimpiady sportów siłowych TREC GAMES 2013 we Wrocławiu.

W wyciskaniu sztangi w kategorii do 80 kg głogowianin zajął 5-te miejsce z wynikiem 152,5kg. Rywalizację przegrał z najlepszymi w Polsce zawodnikami: T.Zielińskim, S.Staszczakiem, M.Garbasem i Ł.Wółkiewiczem.

W drugiej konkurencji wyciskania ciężaru ciała pomimo rekordu życiowego 39 powtórzeń.zajął 6-te miejsce. A oto pierwsza piątka:A.Kocyła, P.Markowski, M.Ondycz, M.Garbas i Ł.Wółkiewicz.

– Ze startu jestem zadowolony, chociaż liczyłem, że będzie podium – mówi Kiwacki. – Ale połączyli dwie kategorie do 75 kilogramów i do 80 kilogramów. Do 75 kg byłbym trzeci