Finał Poznań Porsche Open nie dla Janowicza

Zenon Zabawny
Mimo ambitnej walki Jerzy Janowicz nie zdołał pokonać w półfinale Poznań Porsche Open Petera Luczaka. Rywalem Australijczyka w niedzielnym finale będzie Kazach Yuri Schukin.

Miejsce Janowicza w półfinale to spore zaskoczenie i wielki sukces 19-letniego Polaka. W walce o finał poznańskiego challengera zmierzył się z Australijczykiem Peterem Luczakiem. Janowicz robił, co mógł, momentami mecz był bardzo wyrównany, ale jednak górą okazał się Luczak, który pierwszego seta wygrał 6-4, a w drugim oddał Polakowi tylko dwa gemy.

W finale rywalem Australijczyka polskiego pochodzenia będzie Kazach Yuri Schukin, który w półfinale pokonał Ukraińca Oleksandra Dołgopołowa 7-6 (5), 6-4.

Finał zostanie rozegrany w niedzielę w samo południe na korcie centralnym.

W finale zagra Peter Luczak.

Aby obejrzeć wszystkie zdjęcia, kliknij w miniaturki pod artykułem.

Janowicz w półfinale Poznań Porsche Open!

Po znakomitym meczu Jerzy Janowicz pokonał Laurenta Recouderka 7-6 (4), 6-3 i zagra w półfinale turnieju Poznań Porsche Open! Jego rywalem w walce o finał będzie Australijczyk Peter Luczak.

Ulewa zamieniła kort w bajoro (+zdjęcia)

Krótka, lecz intensywna ulewa sprawiła, że musiano przerwać mecz Jerzego Janowicza z Laurentem Recouderkiem w turnieju Poznań Porsche Open. Kort centralny w ciągu kilku minut zamieniła się w bajoro.

Porsche Open: Przysiężny przegrał z Luczakiem

Nie będzie dwóch Polaków w ćwierćfinale turnieju Poznań Potrsche Open. Do Jerzego Janowicza miał w czwartek dołączyć Michał Przysiężny. Niestety przegrał swój mecz z Peterem Luczakiem 6-7 6-4 1-6.

Poznań Porsche Open 2009: Janowicz w ćwierćfinale!

Mamy Polaka w ćwierćfinale turnieju Poznań Porsche Open! Jerzy Janowicz pokonał Hiszpana Rubena Ramireza Hidalgo. Szansę na awans ma jeszcze także Michał Przysiężny.

Poznań Porsche Open 2009: Gawron odpadł

W tenisowym turnieju Poznań Porsche Open nie ma już Marcina Gawrona. Polak przegrał po trzysetowej walce z Francuzem Laurentem Recouderc 6-2, 2-6, 3-6.

Największa gwiazda Poznań Porsche Open za burtą!

Gaston Gaudio, zwycięzca French Open z 2004 r., odpadł w I rundzie turnieju Poznań Porsche Open! Argentyńczyka wyeliminował Portugalczyk Machado. Do II rundy awansował za to kolejny Polak - Jerzy Janowicz.

Poznań Porsche Open: Gawron w II rundzie (+ wideo)

Marcin Gawron pokonał Daniela Munoza-De La Navę i zagra w II rundzie turnieju Poznań Porsche Open. We wtorek na korcie po raz pierwszy pojawi się największa gwiazda turnieju – Gaston Gaudia.

Przysiężny wygrał eliminacje Poznań Porsche Open

Michał Przysiężny przebrnął udanie eliminacje i zagra w turnieju głównym Poznań Porsche Open. Być może dołączy do niego także Adam Chadaj, który swój mecz dokończy w poniedziałek.