Dzięwczęta z Gaworzyc są drugie w finale legnickiej strefy w unihokeja

Grażyna Szyszka
arch. szkoły
Dziewczęta z Gaworzyc zajęły II miejsce w zawodach, zdobywając tytuł Vice Mistrzyń Strefy Legnickiej w unihokeju i uzyskując tym samym awans do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się 26 października we Wrocławiu. Drużyna otrzymały srebrne medale i pamiątkowy dyplom.

11 października 2018r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Gaworzycach odbył się Finał Strefy Legnickiej w Unihokeju Dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. W zawodach wzięły udział 4 drużyny, tj. SP Chobienia, SP Gaworzyce, Salezjańska SP Lubin oraz SP Budziszów Wielki. Organizatorami zawodów byli: Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu oraz Szkoła Podstawowa w Gaworzycach. Zawody zostały rozegrane systemem „ każdy z każdym ”.

Reprezentacja SP Gaworzyce grała w składzie: Natalia Raczkowska, Kasia Olszewska, Ala Woźniak, Gabrysia Lazarek, Dominika Droszczak, Oliwia Leszczak, Karolina Gajda, Ania Skorus, Julka Kaczmarek, Emilka Serewa, Natalia Samul.
Dziewczęta z Gaworzyc w pierwszym meczu zremisowały 0:0 z drużyną z Chobieni. W drugim pokonały wysoko bo aż 6:1 reprezentację Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Lubinie.
Już w pierwszej minucie spotkania widowiskową bramkę zdobyła Dominika Droszczak. Na kolejną nie trzeba było długo czekać, bo już w drugiej minucie tej samej tercji Dominika, w pięknym stylu „z pociągnięcia” strzeliła drugą bramkę. Niecałe pół minuty później celnym strzałem przewagę naszej drużyny powiększyła Karolina Gajda.

W drugiej tercji czwartą bramkę zdobyła Kasia Olszewska. W trzeciej tercji, skutecznie piłeczkę do bramki przeciwniczek skierowała dwukrotnie Oliwia Leszczak ustalając ostatecznie wynik spotkania na 6:1.
Ostatni mecz z drużyną z Budziszowa Wielkiego był bardzo trudny i wyrównany. Pod koniec pierwszej tercji przeciwniczkom udało się pokonać naszą obronę i zdobyć bramkę. Nasze dziewczęta starały się za wszelką cenę wyrównać. Wielokrotnie atakowały bramkę Budziszowa, jednak nieskutecznie. Dopiero pod koniec trzeciej tercji, w idealnej sytuacji do zdobycia wyrównującej bramki, „sam na sam” z bramkarzem znalazła się Kasia Olszewska, która została niebezpiecznie faulowana. Sędzia podyktował rzut karny, który Kasia wykorzystała, zdobywając piękną bramkę dla naszej drużyny. Dzięki temu mecz zakończył się remisem 1:1.
Warto wspomnieć, że na uznanie zasługuje rewelacyjna gra naszej bramkarki Natalii Raczkowskiej i obrońcy Gabrysi Lazarek. Dziewczęta spisywały się bez zarzutu we wszystkich meczach.

Jeden wygrany mecz i dwa remisy dały reprezentacji SP Gaworzyce 4 punkty i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej turnieju.