Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dwa razy kontrolowali jeden samochód. I dwóch różnych kierowców było pod wpływem narkotyków

Grażyna Szyszka
W odstępie dwóch godzin dostawczy mercedes dwukrotnie stał się przedmiotem policyjnej kontroli. Najpierw w Grębocicach zatrzymano 20-latkę bez prawa jazdy, pod wpływem zarówno alkoholu jak i narkotyków. Potem w Polkowicach ci sami funkcjonariusze znowu zatrzymali ten pojazd. Kierował nim mieszkaniec gminy Pęcław będący pod wpływem narkotyków.

Tuż przed godziną 1 w nocy grębociccy dzielnicowi nieopodal ulicy Głogowskiej w Grębocicach zatrzymali do kontroli dostawczego mercedesa. Uwagę policjantów przykuły nerwowy styl jazdy, a następnie nienaturalne zachowanie siedzącej za kierownicą 20-latki. Okazało się, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania. Kiedy policjanci zapytali ją, czy zażywała w ostatnich godzinach jakiekolwiek substancje odurzające zaprzeczyła, stwierdzając jednak, że piła alkohol.
– Funkcjonariusze postanowili skorzystać z obu dostępnych urządzeń pomiarowych i najpierw narkotester wykazał w organizmie kobiety obecność amfetaminy i metamfetaminy, a po badaniu alkomatem na wyświetlaczu urządzenia pojawił się wynik 0,84 promila – informuje Przemysław Rybikowski, oficer prasowy komendy policji w Polkowicach.
Policjanci zatrzymali 20-latkę, a pojazd zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami przekazali osobie uprawnionej.

Kiedy dwie godziny później grębociccy funkcjonariusze zakończyli czynności z udziałem zatrzymanej kobiety i zmierzali w kierunku Grębocic, ponownie na swej drodze natrafili na tego samego mercedesa. Tym razem na wysokości ulicy Kopalnianej w Polkowicach. Za kierownicą siedział 21-letni mieszkaniec gminy Pęcław. Kierujący również nie posiadał prawa jazdy i w jego przypadku narkotester także wykazał obecność w organizmie zabronionej substancji w postaci metamfetaminy. Tym razem z uwagi na brak możliwości przekazania samochodu innemu kierowcy, policjanci zdecydowali o odholowaniu samochodu na strzeżony parking.

W obu przypadkach dokładne stężenie narkotyków w organizmach kierowców wykaże analiza pobranej krwi. Jeśli wyniki potwierdzą przypuszczenia funkcjonariuszy, to wspomniana dwójka odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem zabronionych substancji. Zatrzymani muszą liczyć się również z konsekwencjami w związku z stwierdzeniem kierowania samochodem bez posiadanych do tego uprawnień.

Przypomnijmy, że prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wypływem środka odurzającego zgodnie z zapisami kodeksu karnego jest przestępstwem zagrożonym m.in. karą pozbawienia wolności do lat 2.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto