Chrobry Głogów zremisował z Odrą Opole 2:2. Mecz pełen emocji w Głogowie

Chrobry Głogów - Odra Opole
Chrobry Głogów - Odra Opole Kacper Chudzik
Chrobry Głogów podzielił się punktami z Odrą Opole. Ostatni mecz Pomarańczowo-Czarnych zakończył się wynikiem 2:2.

W meczu 12. kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów zremisował z Odrą Opole 2:2. W meczu nie brakowało emocji, między innymi gdy bramkarz Chrobrego Karol Dybowski obronił rzut karny. Goście wyszli na prowadzenie już w czwartej minucie spotkania. Na odpowiedź głogowian nie trzeba było długo czekać, a autorem wyrównującej bramki był Mateusz Bochnak. Goście szybko jednak znów wyszli na prowadzenie, zdobywając bramkę w 21. minucie.

Przez dłuższy czas goście prowadzili i bronili się przed atakami Pomarańczowo-Czarnych. Ostatecznie zmieniło się to w 62. minucie po bramce Sebastiana Stebleckiego. Wynik 2:2 utrzymał się do końca meczu. Obie drużyny podzieliły się punktami.

– Coś nie idzie wygrywać w Głogowie, ale muszę pochwalić zawodników za mecz, szczególnie za drugą połowę. W drugiej graliśmy nawet lepiej, niż w Gdyni, tylko mniej skutecznie – mówił trener Marek Gołębiewski po meczu z Odrą.

Głogowianie przeważali na boisku - ale punktami musieli się podzielić

W całym spotkaniu głogowianie mieli procentową przewagę w posiadaniu piłki 60-40. Przodowali też w celnych strzałach: 11-7. Zdecydowanie przeprowadzili też więcej ataków: 87 - 55. Więcej mieli też, niestety, fauli: 12-9. Generalnie jednak te statystyki pokazują jaką przewagę miał na boisku zespół z Głogowa.

Następny mecz głogowianie rozegrają w sobotę, 8 października. Czeka ich wtedy wyjazdowe spotkanie z GKS-em Katowice. Chrobry po 12 kolejkach zajmuje 7. miejsce w tabeli rozgrywek, z dorobkiem 18 punktów. Ich nadchodzący rywal ma zaś miejsce 5., ale tylko jeden punkt przewagi.

Generalnie w górnej części ligowej tabeli robi się dosyć ciasno, a różnice punktowe miedzy zespołami są nieduże. Chrobremu do liderującego w lidze Ruchu Chorzów brakuje zaledwie 7 punktów. Na boiskach Fortuna 1. Ligi zapowiada się więc gorąca końcówka roku.

CHROBRY GŁOGÓW – ODRA OPOLE 2:2 (1:2)

BRAMKI: 0:1 Makuszewski 4, 1:1 Bochnak 9, 1:2 Marzec 21, 2:2 Steblecki 62

CHROBRY: Dybowski – Kuzdra, Michalec, Bougaidis (46 Mucha), Hanc (46 Górski), Mandrysz, Kolenc, Steblecki (84 Kusztal), Machaj, Bochnak (90 Wojtyra), Wolsztyński (72 Jóźwiak).

ODRA: Kalinowski – Łabojko (74 Niziołek), Mikinic, Czapliński, Marzec, Tkocz, Paprzycki (74 Urbańczyk), Makuszewski (46 Nowak), Spychała (57 Kędziora), Szrek (64 Klimek), Kamiński.

ŻÓŁTE KARTKI: Bougaḯdis, Kuzdra, Michalec - Spychała, Paprzycki, Czapliński.

SĘDZIA: Paweł Pskit (Łódź).