Chrobry Głogów zremisował z Koroną Kielce. Wyrwali punkt wiceliderowi

Mecz wyjazdowy z Koroną
Mecz wyjazdowy z Koroną Chrobry Głogów S.A.
To był mecz pełen emocji. Wyjazdowe spotkanie Chrobrego Głogów z Koroną Kielce zakończyło się remisem 2:2.

Chrobry Głogów zmierzył się na wyjeździe z wiceliderem tabeli Fortuna 1. Ligi, czyli z Koroną Kielce. Pomarańczowo-Czarni nie mieli łatwego zadania, ale pokazali się w tym meczu z bardzo dobrej strony, ostatecznie doprowadzając do remisu.

To głogowianie pierwsi stracili bramkę, po strzale Błanika w 30. minucie. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Dwie minuty później wyrównał Mikołaj Lebedyński. Tuż po zmianie połów na 2:1 dla Chrobrego podniósł Dennis Van Der Heijden. Gospodarze wyrównali w 62. minucie po golu Łukowskiego. I na tym zakończyły się bramki tego dnia.

Chrobry miał tego dnia szansę na komplet punktów u wicelidera. Mecz ułożył się jednak w ten sposób.

– Czujemy wielki niedosyt. Uważam, że byliśmy lepszym zespołem i stworzyliśmy sporo klarownych sytuacji, których jednak nie wykorzystaliśmy - mówił po meczu trener Chrobrego Ivan Djurdjević.

Kolejny mecz ligowy dopiero 16 października. Chrobry na wyjeździe zagra z Resovią Rzeszów.

KORONA KIELCE - CHROBRY GŁOGÓW 2:2 (1:1)

BRAMKI: 1:0 Błanik 30, 1:1 Lebedyński 32. 1:2 van der Heijden 46, 2:2 Łukowski 62

KORONA: Forenc - Malarczyk, Łukowski, Sierpina, Koj (62 Gąsior), Błanik (88 Danek), Szpakowski (88 Nojszewski), Lewandowski, Szymusik (71 Petrovic), Górski (46 Podgórski), Zebic.

CHROBRY: Leszczyński - Ziemann, Praznovsky, Bougaidis (81 Michalec), Banasiak (64 Ilków-Gołąb), Cywka, Mandrysz, Bochnak (80 Dziąbek), Lebedyński, Piła, van der Heijden (80 Machaj).

ŻÓŁTE KARTKI: Koj, Malarczyk - Cywka, van der Heijden, Lebedyński, Banasiak, Mandrysz.

SĘDZIA: Łukasz Kuźma (Białystok).