Chrobry Głogów wygrał ze Stomilem Olsztyn. Młodzież Chrobrego pokazała moc w głównej drużynie

W meczu wystąpiło czterech młodzieżowców Chrobrego
W meczu wystąpiło czterech młodzieżowców Chrobrego Chrobry Głogów S.A.
Chrobry Głogów wygrał mecz ze Stomilem Olsztyn, a podczas meczu w pięknym stylu pokazało się aż czterech młodzieżowców powołanych do głównego zespołu.

Ostatnie spotkanie Chrobrego utrudniło się, zanim się zaczęło. Przed meczem kontuzji doznał Oliver Praznowsky, którego w kadrze zastąpił Maksym Iwanowicz.

W zespole pojawiła się w sumie czwórka młodzieżowców. Oprócz Iwanowicza był Hubert Turski, autor pierwszej bramki i Dominik Piła, zdobywca drugiej. W meczu zadebiutował też Eryk Pieczarka, który wszedł na boisko w końcowych minutach, ale wykorzystał ten czas i energię, by podjąć skuteczną walkę.

Pierwsza bramka padła w pierwszej połowie, na drugą trzeba było poczekać do 69. minuty spotkania. Gol na 2:0 w wykonaniu Dominika Piły, był jedną z piękniejszych bramek jakie można było zobaczyć w piłkarskich rozgrywkach ostatnich tygodni.

Warto dodać, że w 31. minucie Łukasz Moneta (Stomil) nie wykorzystał rzutu karnego, który powstrzymała obrona Rafała Leszczyńskiego.

– Druga połowa była trochę nerwowa na początku, ale z upływem czasu zespół grał bardziej taktycznie. Wyczekaliśmy na swoją okazję. Wiedzieliśmy, że ten mecz wymagał dużo cierpliwości i to się opłaciło kolejną, piękną bramką Dominika, naszego wychowanka – mówi trener. – Grając z czwórką młodzieżowców wygraliśmy ważny mecz, który dał dużo dobrych emocji i pozytywnego nastawienia. Przed nami cztery mecze do końca rundy - powiedział trener Ivan Djurdjević po meczu ze Stomilem.

Chrobry szykuje się na końcówkę rundy

Wśród wspomnianych czterech spotkań, najbliższe to mecz wyjazdowy z Zagłębiem Sosnowiec. Spotkanie zaplanowane jest na 24 listopada o godz. 18.

CHROBRY GŁOGÓW - STOMIL OLSZTYN 2:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 Turski 35 2:0 Piła 69

CHROBRY: Leszczyński - Dziąbek (46 Ilków-Gołąb), Iwanowicz, Bougaidis, Ziemann, Rzuchowski (64 Mandrysz), Kolenc, Bochnak (73 Cywka), Lebedyński, Piła (86 Pieczarka), Turski (86 Machaj).

STOMIL: Bąkowski - Remisz, Reiman (84 Zych), Czajka, Żwir (74 Szramka), Moneta, Bwanga, Dampc, Tecław (67 Spychała), Fundambu, Mikita.

ŻÓŁTE KARTKI: Dampc.

SĘDZIA: Marcin Kochanek (Opole)