Chrobry Głogów wygrał sparing z Błękitnymi Stargard Szczeciński

Sparing dla Chrobrego
Sparing dla Chrobrego Chrobry Głogów
Po przerwie, spowodowanej pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa w sztabie szkoleniowym, Chrobry Głogów wrócił do normalnych przygotowań oraz sparingów.

Po przerwie, spowodowanej pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa w sztabie szkoleniowym, Chrobry Głogów wrócił do normalnych przygotowań oraz sparingów. Przed Pomarańczowo-Czarnymi coraz mniej czasu do powrotu na ligowe boiska. W ostatnią środę, 9 lutego, zmierzyli się w sparingu z Błękitnymi Stargard Szczeciński. Spotkanie przygotowawcze głogowianie wygrali 6:0.

W tym spotkaniu trener Ivan Djurdjević dokonał podziału na dwie mieszane jedenastki, które walczyły w różnych połowach spotkania. Pierwsza przeważała od początku do końca pierwszej odsłony.

W 32. minucie spotkania Hubert Turski pewnie ruszył na bramkę, przed którą został jednak sfaulowany. Sędzia podyktował karnego, a jedenastkę na gola otwierającego wynik spotkania zamienił Mikołaj Lebedyński.

Druga jedenastka Chrobrego, która grała mecz w drugiej połowie, wynik podwyższyła znacznie. Bramki zdobywali kolejno: van der Heijden (53), Machaj (58k, 66, 77) oraz Bochnak (79). Z kolei rywale nie byli w stanie pokonać golkipera głogowian.

Przed głogowianami kolejny sprawdzian. W sobotę, 12 lutego, Chrobry zagra w Kaliszu z miejscowym KKS-em Start o godz. 12.00.

Szykują się na ligowy powrót
Już pod koniec miesiąca Chrobry wróci do ligowych rozgrywek. Domowy mecz z Górnikiem Polkowice rozegrany zostanie w niedzielę 27 lutego o godz. 18.00. Na stadionie przy Wita Stwosza w rundzie wiosennej rywalami Chrobrego będą także: Odra Opole, GKS Tychy, Puszcza Niepołomice, Korona Kielce, Resovia Rzeszów , Podbeskidzie Bielsko-Biała oraz Zagłębie Sosnowiec.

Trwa właśnie sprzedaż karnetów na spotkania Chrobrego w rundzie wiosennej. Kończy się właśnie przedsprzedaż dla przedłużających jesienne wejściówki. Od 14 lutego wszyscy inni będą mogli kupić nowe miejsca w cenie 90 złotych (normalny) i 42 zł (ulgowy - dla młodzieży 14-18 lat, dla emerytów za okazaniem legitymacji, dla posiadaczy Karty Seniora oraz Karty Dużej Rodziny za okazaniem tej karty).

CHROBRY GŁOGÓW - BŁĘKITNI STARGARD 6:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 Lebedyński 32, 2:0 van der Heijden 53, 3:0 Machaj 58 (k), 4:0 Machaj 66, 5:0 Machaj 77, 6:0 Bochnak 79

CHROBRY (1 połowa): Dybowski - Ilków-Gołąb, Iwanowicz, Bougaidis, Banasiak, Kolenc, Rzuchowski, Dziąbek, Lebedyński, Piła, Turski.

CHROBRY (2 połowa): Leszczyński - Tupaj (74 Malczuk), Michalec, Praznovsky, Ziemann, Cywka, Mandrysz, Bochnak, Machaj, Pieczarka, van der Heijden.

BŁĘKITNI (wyjściowy): Skuza - Kowalik, Zdunek, Pelikan, Kujawa, Friska, testowany, Makowski, Prawucki, Tarasewicz, Niedojad.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani