Chrobry Głogów rozpoczął sezon. Na początek remis ze Stalą Rzeszów

Kacper Chudzik
Podział punktów w inauguracyjnym meczu
Podział punktów w inauguracyjnym meczu Chrobry Głogów S.A.
Chrobry Głogów zmierzył się ze Stalą Rzeszów w pierwszym meczu nowego sezonu. Głogowianie zremisowali na wyjeździe w pełnym emocji spotkaniu.

Wyjazdowym meczem ze Stalą Rzeszów ekipa Chrobrego Głogów rozpoczęła sezon 2022/2023 w Fortuna 1. Lidze. Ekipa Marka Gołębiewskiego zremisowała z rzeszowską drużyną 3:3. Goli w tym spotkaniu nie brakowało, a kibice raczej nie mogli narzekać na brak emocji. Bo na boisku działo się całkiem sporo.

Wynik otworzyli goście, którzy już w czwartej minucie zdobyli przewagę po bramce Stebleckiego. Po 25 minutach gospodarze wyrównali, ale blisko 10 minut później Chrobry znów wyszedł na prowadzenie, dzięki wykorzystaniu karnego przez Machaja.

Stal wyrównała na chwilę przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron głogowianie musieli jednak nadrabiać, bo w 61. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Bramka na miarę remisu i jednego punktu padła zaś tuż przed końcem meczu. Ale nie strzelił jej żaden z głogowian, a zawodnik Stali. A to po główce Bougaidisa, która wymusiła błąd na zawodniku z Rzeszowa.

– Każdy mój mecz tutaj, gdy prowadziłem inne drużyny, kończył się wynikiem hokejowym. Tym razem 3:3. Na szczęście urwaliśmy punkt, bo Stal była bardzo dobrze dysponowana. Mieliśmy trochę problemów w fazie bronienia i przy stracie trzech bramek na wyjeździe ciężko jest wywalczyć komplet punktów. Niemniej jednak cieszę się z punktu przy debiucie, bo drużyna, która powstaje w Głogowie to drużyna złożona z wielu nowych zawodników i ten etap zgrywania będzie jeszcze trwał – mówił trener Marek Gołębiewski.

Trener głogowskiej ekipy chwalił grę pierwszoligowego beniaminka i zaznaczył, że Stal może w tym sezonie urywać punkty nawet ekipom z góry stawki.

Pomarańczowo-Czarni po powrocie do Głogowa rozpoczęli przygotowania do następnego spotkania. Kolejny mecz głogowianie rozegrają na własnym stadionie. W sobotę, 23 lipca, podejmą ekipę Ruchu Chorzów. Początek spotkania o godz. 20. Obie ekipy mają po jednym punkcie, bo Ruch w inauguracyjnym meczu bezbramkowo zremisował ze Skrą Częstochowa.

STAL RZESZÓW – CHROBRY GŁOGÓW 3:3 (2:2)

BRAMKI: 0:1 Steblecki 4, 1:1 Olejarka 25, 1:2 Machaj 36 (k), 2:2 Prokic 44, 3:2 Góra 61, 3:3 Głowacki 87 (sam)

STAL: Pęksa - Marczuk, Góra, Oleksy, Głowacki, Michalik (69 Kłos), Danielewicz, Wolski, Olejarka (58 Sadłocha), Małecki, Prokic (86 Piątek).

CHROBRY: Węglarz – Kuzdra, Bougaidis, Praznovsky, Bogusz (79 Tupaj), Mandrysz, Kolenc, Bochnak (86 Pieczarka), Machaj (59 Wolsztyński), Kusztal (79 Hanc), Steblecki.

ŻÓŁTE KARTKI: Małecki, Olejarka – Kuzdra.

SĘDZIA: Grzegorz Kawałko (Olsztyn).