Chrobry Głogów przegrał z GKS-em Katowice. Koniec długiej serii bez porażek

Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla GKS-u
Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla GKS-u Chrobry Głogów S.A.
GKS Katowice zakończył serię siedmiu spotkań bez przegranej w wykonaniu Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-Czarni przegrali wyjazdowy mecz 0:1.

Wyrównane spotkanie, o którego wyniku zadecydowała jedna bramka. Tak jednym zdaniem można podsumować ostatni mecz Chrobrego Głogów. Pomarańczowo-Czarni na wyjeździe zmierzyli się z GKS-em Katowice, który przerwał serię siedmiu spotkań Chrobrego bez przegranej.

– To typowy mecz na remis. Stworzyliśmy sobie kilka dogodnych sytuacji, ale ta piłka nie chciała wpaść. Graliśmy dobre spotkanie, szczególnie w drugiej połowie. Ale nie udało się zapunktować. Kończy się pewna seria siedmiu spotkań bez porażki, więc nie pozostaje nam nic innego jak budować kolejne – mówił po meczu trener Marek Gołębiewski.

Zawodnikom głogowskiej drużyny nie można było odmówić dobrej gry w tym spotkaniu, co również podkreślił trener Pomarańczowo-Czarnych.

– Bardzo dziękuję zawodnikom za ten mecz, bo dużo zdrowia zostawili na boisku i grali tak jak chcieliśmy. Jeden błąd zaważył o tym, że nie wywieźliśmy ani jednego punktu z trudnego terenu. Bo w Katowicach nie jest łatwo, to drużyna, która traci mało bramek i trzeba wznieść się na wyżyny, żeby na ich terenie zdobyć gola – zaznaczył szkoleniowiec głogowian.

Od 79. minuty gospodarze grali w osłabieniu, po czerwonej kartce dla ich zawodnika. Zobaczył ją po wcześniejszym obejrzeniu dwóch żółtych kartoników. Niestety, Pomarańczowo-Czarnym nie udało się wykorzystać tej sytuacji.

Kolejny mecz Chrobry Głogów rozegra w niedzielę, 16 października. Na własnym stadionie zmierzy się wtedy z GKS-em Tychy. Początek niedzielnego spotkania o godz. 15.

Po 13. kolejkach Fortuna 1. Ligi głogowianie zajmują 9. miejsce w tabeli rozgrywek. Na swoim koncie zebrali 18 punktów. Ich najbliższy rywal zajmuje 12. miejsce i do Chrobrego ma tylko trzy punkty straty. Sytuacja w całej tabeli jest dość napięta, a między poszczególnymi miejscami różnice nie są duże. Wyniki każdego nadchodzącego spotkania będą więc na wagę złota.

GKS KATOWICE – CHROBRY GŁOGÓW 1:0 (0:0)

BRAMKI: 1:0 Arak 58

GKS: Kudła – Janiszewski, Jędrych, Dudziński (71 Bród), Figiel, Błąd (81 Roginic), Jaroszek, Rogala, Arak, Wasilewski, Szwedzik (71 Urynowicz).

CHROBRY: Dybowski – Kuzdra, Michalec, Mandrysz, Bogusz, Kolenc (63 Wolsztyński), Mucha, Kusztal (62 Jóźwiak), Machaj (79 Wojtyra), Bochnak (79 Hanc), Steblecki.

ŻÓŁTE KARTKI: Arak, Roginic - Kusztal, Michalec.

CZERWONE KARTKI: Arak (79 (GKS – za drugą żółtą).

SĘDZIA: Marcin Kochanek (Opole).