Chrobry Głogów pokonał Górnika Zabrze

Głogowianie pokonali ekipę z Zabrza 2:0. Oba gole Chrobrego padły w pierwszej połowie meczu, w przeciągu kilku minut.

Zespół Chrobrego bardzo szybko zdobył prowadzenie w spotkaniu. W 25. minucie piłkę do bramki w rzucie karnym skierował Mateusz Machaj. Dwie minuty później Paweł Wojciechowski podniósł wynik do 2:0. I tak już zostało do końca spotkania.

Tym samym Chrobry wygrał mecz z 14-krotnym mistrzem Polski, który ma coraz mniejsze szanse na powrót do Ekstraklasy. Tymczasem głogowianie powiększają przewagę nad strefą spadkową.

– W imieniu swoim i chłopaków chciałbym wygraną zadedykować kibicom. Wszystkim – mówił po spotkaniu trener Ireneusz Mamrot.

Chrobry Głogów – Górnik Zabrze 2:0 (2:0)
Bramki 1:0 Mateusz Machaj (25-karny), 2:0 Paweł Wojciechowski (27)
Chrobry: Gospodinow – Ilków-Gołąb, Michalski, Wieteska, Wawszczyk – B. Machaj (59. Sędziak), Bonecki (69. Gąsior), Pawlik, Szczepaniak – M. Machaj (84. Borecki) – Wojciechowski.
Górnik: Loska – Wolniewicz, Kopacz, Suarez, Kurzawa – Ł. Wolsztyński, Matuszek, Ambrosiewicz (52. Olszewski), Arcon – Ledecky (59. Janco), Angulo.
Sędzia: Łukasz Bednarek (Koszalin)
Żółte kartki: Szczepaniak (Chrobry). Kurzawa (Górnik)