Chrobry Głogów pokonał Górnika Polkowice. Znajdź się na zdjęciach z derbów. ZDJĘCIA

Zdjęcia z derbów Chrobry - Górnik - 27.02.2022
Zdjęcia z derbów Chrobry - Górnik - 27.02.2022 Kacper Chudzik
Na początek rundy wiosennej sezonu 2021/2022 Chrobry Głogów zmierzył się na własnym stadionie z Górnikiem Polkowice.

Start rundy wiosennej przebiegł w Głogowie pod znakiem derbów regionu. Chrobry Głogów podjął na własnym stadionie Górnika Polkowice. Tego dnia to głogowianie świętowali zwycięstwo, pokonując polkowiczan 2:0. Jeszcze przed początkowym gwizdkiem drużyny oddały hołd walczącej z najeźdźcą Ukrainie.

Pierwsza bramka padła już w 7. minucie meczu, a jej autorem był Mikołaj Lebedyński. Na 2:0 Pomarańczowo-Czarni podnieśli w 64. minucie po strzale Michał Rzuchowskiego.

– Zawsze po kilku miesiącach przerwy jest wielka niewiadoma. Chcieliśmy ten mecz wygrać, bo to na początku jest bardzo ważne. Ułożył się on bardzo dobrze z perspektywy mentalnej, grając przeciwko rywalowi. Z perspektywy całego spotkania byliśmy zespołem lepszym, który kontrolował to, co się działo. Momentami przeciwnik dostawał z naszej ligi piłki i mógł zagrozić, ale radziliśmy sobie – mówił po spotkaniu trener Ivan Djurdjević.

Trener dodał, że przed zawodnikami Chrobrego jeszcze sporo pracy, aby dojść do pełnej formy po okresie przygotowawczym.

– To dopiero początek. Jeszcze widać, że dużo nam brakuje – mówił.

Teraz głogowian czeka kolejne domowe spotkanie. 6 marca zmierzą się oni na swoim stadionie z Odrą Opole. Start o godz. 18.

Głogowianie zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli rozgrywek Fortuna 1. Ligi z dorobkiem 32 punktów. Tyle samo ma Sandecja i Arka Gdynia.

CHROBRY GŁOGÓW - GÓRNIK POLKOWICE 2:0 (1:0)

BRAMKI: 1:0 Lebedyński 7, 2:0 Rzuchowski 64

CHROBRY: Leszczyński - Ilków-Gołąb, Bougaidis, Praznovsky, Ziemann, Kolenc (89 Mandrysz), Rzuchowski (89 Michalec), Bochnak (85 Pieczarka), Turski (67 Machaj), Piła, Lebedyński (85 van der Heijden).

GÓRNIK: Szymański - Karmelita, Kiebzak (46 Hafez), Radziemski, Purzycki, Szuszkiewicz (79 Bancewicz), Krocz (46 Piątkowski), Biernat, Makuch (67 Fryzowicz), Kozubal, Opałacz (46 Ratajczak).

ŻÓŁTE KARTKI: Ziemann, Pieczarka - Radziemski.

CZERWONE KARTKI: Radziemski 60 (Górnik, za drugą żółtą).

SĘDZIA: Łukasz Szczech (Warszawa).

Chrobry Głogów pokonał Górnika Polkowice. Znajdź się na zdję...