Chrobry Głogów pokonał GKS Tychy. Poważna kontuzja Bougaidisa

Zdjęcia z meczu
Zdjęcia z meczu Chrobry Głogów S.A.
W meczu kolejnej kolejki Fortuna 1. Ligi Chrobry Głogów podjął na swoim stadionie GKS Tychy. Głogowianie pokonali gości 2:0.

Chrobry Głogów zmierzył się z GKS-em Tychy na swoim stadionie. Wynik tego spotkania ułożył się praktycznie na jego początku. Pierwsza bramka padła w 6. minucie spotkania, druga w 13. Autorem pierwszej był Mikołaj Lebedyński, drugiej Dominik Piła. Przez pozostałe minuty meczu żadna drużyna nie zdobyła już żadnego gola.

Niestety, dla Chrobrego to nie tylko wygrana. Zespół pozbył się na dłuższy czas jednego z zawodników. Grek Mavroudis Bougadis nabawił się poważnej kontuzji.

- Zaczynając od ludzkich rzeczy, Bougaidis prawdopodobnie ma złamaną nogę. Straciliśmy dużo, ale każdy sukces ciągnie za sobą jakąś cenę, którą niestety musimy zapłacić. To, żeby być w barażach, kosztuje nas dużo zdrowia - powiedział trener Ivan Djurdjević po meczu z GKS-em.

Bougaidis ma awulsyjne złamanie kości strzałkowej. Oznacza to, że w najbliższych tygodniach nie zagra w zespole.

Mavroudis Bougaidis jest podstawowym obrońcą Chrobrego. W tym sezonie rozegrał 24 mecze i wszystkie w wyjściowej jedenastce. W podstawowym składzie zaczął też sobotnie spotkanie z GKS-em, ale już w trakcie pierwszej połowy z powodu kontuzji musiał je opuścić.

Kolejne ligowe spotkanie Chrobry rozegra dopiero w kwietniu. Zmierzy się wtedy z Puszczą Niepołomice. Po ostatnich meczach głogowianie zajmują 4. miejsce w tabeli. Chrobry z jednej strony traci cztery punkty do drugiego Widzewa Łódź, z drugiej ma tylko cztery więcej od dziewiątego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Do końca 10 kolejek, więc jeszcze sporo może się wydarzyć.

W tabeli przoduje ekipa Miedzi Legnica, która nawet po remisie z Koroną Kielce ma 11-punktową przewagę nad wiceliderem rozgrywek. Z kolei tabelę zamyka inna drużyna z naszego regionu - Górnik Polkowice. Ten w ostatniej kolejce zapunktował, ale to wciąż za mało, by przeskoczyć wyżej w tabeli.

CHROBRY GŁOGÓW - GKS TYCHY 2:0 (2:0)

BRAMKI: 1:0 Lebedyński 13, 2:0 Piła 13

CHROBRY: Leszczyński - Tupaj, Bougaidis (36 Iwanowicz), Michalec, Ziemann, Kolenc, Rzuchowski (46 Mandrysz), Bochnak (85 Cywka), Machaj (65 van der Heijden), Piła (65 Dziąbek), Lebedyński.

GKS: Jałocha - Nedic, Wołkowicz, Biel, (78 Kargulewicz), Rumin (73 Grzeszczyk), Żytek, Malec, Szymura, Kozina (72 Wachowiak), Czyżycki, Połap (88 Jaroch).

ŻÓŁTE KARTKI: Tupaj, Lebedyński - Rumin, Połap, Wołkowicz.

SĘDZIA: Piotr Urban (Warszawa).