Checkmat Głogów ze złotem i brązem na mistrzostwach Polski

Od dłuższego czasu przygotowywali się do tych zawodów i pokazali, że w naszym kraju są liczącą się marką. Zawodnicy Checkmat Głogów zdobyli dwa medale na mistrzostwach Polski w brazylijskim jiu jitsu.

Odbywające się w Katowicach mistrzostwa przyciągnęły sporą liczbę najlepszych zawodników w kraju. Brało w nich udział blisko 2000 osób. Głogowianie przywieźli do domu dwa medale.

Brąz zdobył w kategorii brązowych pasów do 88 kg zdobył trener klubu Bartosz Derenowski. Jak przyznaje, to była
bardzo mocno obsadzona dywizja gdzie dostanie się do strefy medalowej było nie lada wyzwaniem.

Po trzech walkach w półfinale minutę przed końcem stracił punkty i niestety ostatecznie uplasował się na 3. miejscu. Po drodze pokonując swoich przeciwników dość szybko kończąc wszystkie walki w niespełna 2 minuty.

Z kolei złotym medalistą został Łukasz Michalski, który występował w kategorii białe pasy 77 kg.

– To był debiut dla Michała i od razu złoto na Mistrzostwach Polski. Nasz zawodnik nie dał szans swoim przeciwnikom i wszystkich poddał swoimi koronnymi technikami: duszeniem Baseball i dźwignią na łokieć – mówi trener Derenowski.

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?