Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Barokowy pałac nad jeziorem w Sławie na sprzedaż. Komornik wystawił go licytację. Zdjęcia

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wschowie wystawił ma licytację Barokowy Zespół Pałacowo-Parkowy w Sławie.

Ta piękna, choć niszczejąca od lat budowla nie ma szczęścia do właścicieli. Pałac w Sławie był własnością starostwa powiatowego we Wschowie, który po zamknięciu działającego w pałacu Domu Dziecka, sprzedał obiekt prywatnemu przedsiębiorcy. Do dziś nic się tam nie dzieje.

Suma oszacowania pałacu to blisko 3,5 mln zł. Cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 2,3 mln zł. Licytacja jest zaplanowana na 13 sierpnia na godz. 9 w budynku Sądu Rejonowego we Wschowie.
To będzie już kolejna próba sprzedaży sławskiego pałacu przez komornika, który przejął go od zadłużonej na kilka milionów firmy. Na liście wierzycieli jest też miasto Sława, do której nie płacono podatku od nieruchomości. Zaległości z tego tytułu sięgają blisko miliona.
Krzysztof Gruszewski, wiceburmistrz Sławy ma nadzieję, że tym razem pałac z piękną działką zostanie wreszcie sprzedany.

- Wiem, że interesuje się nim poważna firma - dodaje. Zapytany o to, jakie widziałby przeznaczenie tego obiektu, burmistrz odpowiada: - Myślę, że to dobre miejsce na usługi lecznicze, czy rehabilitację. W przeszłości Sława ma w tym temacie pewne tradycje i warto by było je podtrzymać.

MARIUSZ KAPALA

Piękna działka z dorodnymi drzewami

Obiekt jest położony na działce o powierzchni 4.6850 ha. W skład zespołu wchodzą: barokowy pałac mieszkalny (oficyna), cztery gospodarcze oraz budynek stacji transformatorowej. Nieruchomość posiada dojazd drogą o nawierzchni bitumicznej z. dostępem do sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej.

Wybudowany w okresie XVII - XIX wieku pałac jest częściowo podpiwniczony, posiada trzy klatki schodowe, dwie kondygnacje plus poddasze, a jego kubatura wynosi 24 420.00 m3. Powierzchnia użytkowa części mieszkalnej budynku wynosi: 2 740,19 m2. Z kolei budynek mieszkalny (oficyna) ma powierzchnię użytkową 156,00 mkw. Pochodzi z XVIII wiek.

W skład zespołu wchodzą jeszcze cztery budynki gospodarcze oraz budynek stacji transformatorowej.
Na terenie zespołu parkowego znajduje się kilkadziesiąt drzew, które dzięki sprzyjającym warunkom osiągnęły bardzo duże rozmiary. Najciekawsze okazy to: platan klonolistny. klon pospolity, kasztanowiec biały, olsza biała, grab pospolity, jesion wyniosły, jesion wyniosły w odmianie zwisającej, topola biała, lipa drobnolistna, wiąz szypułkowy i topola czarna.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto