AZS PWSZ Wałbrzych gromi rywalki

Bartosz Ogrodnik
AZS PWSZ Wałbrzych pewnie pokonał rywala.
AZS PWSZ Wałbrzych pewnie pokonał rywala. Bartosz Ogrodnik
Drugi mecz na własnym boisku rozegrały zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych. W meczu trzeciej kolejki Ekstraligi, podopieczne Marcina Gryki rozgromiły zespół GOSiR Piaseczno 6:1 (2:1).

Choć pierwsza połowa była dość wyrównana, to jednak zawodniczki z Wałbrzycha prowadziły po pierwszych minutach 2:1. Gole po składnych akcjach strzelały napastniczki: Agata Sobkowicz i Klaudia Miłek. W międzyczasie bramkę na 1:1 zdobyła strzałem głową Aleksandra Sosnowska.
Druga połowa to już prawdziwy popis piłkarek AZS PWSZ Wałbrzych, które strzeliły cztery bramki, nie tracąc już żadnej. Kolejne bramki zdobywały: Małgorzata Mesjasz po rzucie rożnym, Sobkowicz, z rzutu karnego Edyta Botor oraz Sofia Gonzalez, która najprzytomniej zachowała się w polu karnym gości.
Za tydzień prawdziwy test wałbrzyskiej drużyny. Na ul. Ratuszową przyjedzie bowiem mistrz Polski Medyk Konin.

AZS PWSZ Wałbrzych – GOSiR Piaseczno 6:1 (2:1)
Sobkowicz 24, 65, Miłek 45, Mesjasz 51, Botor 73-karny, Gonzalez 89.

AZS PWSZ: Antończyk – Botor (79' Choińska), Mesjasz, Konopka (46' Konat), Bosacka – Gonzalez, Brzeska (64' Rak), Rędzia, Iwańczuk (33' Borkowska) – Sobkowicz, Miłek (54' Żurawska).