MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska, które trzeba zobaczyć w 2023 roku! Pałace, wieże, zamki i obłędne widoki LISTA: TOP 10

Justyna Orlik
Justyna Orlik
Choć zwiedzanie obiektu możliwe jest przez cały rok, warto pamiętać, że temperatura nie przekracza tu dziesięciu stopni Celsjusza. Jeśli więc planujemy wypad do twierdzy, nawet latem warto wyposażyć się w długie spodnie i ciepłą bluzę.
Choć zwiedzanie obiektu możliwe jest przez cały rok, warto pamiętać, że temperatura nie przekracza tu dziesięciu stopni Celsjusza. Jeśli więc planujemy wypad do twierdzy, nawet latem warto wyposażyć się w długie spodnie i ciepłą bluzę. materiały prasowe UMWD
Turystyczne atrakcje Dolnego Śląska. Wybraliśmy dziesięć z nich, które trzeba zobaczyć w 2023 roku. Potrafią zachwycić nawet najbardziej wymagających podróżników! Urokliwe zamki i pałace, wieże widokowe i kilometry górskich tras. Byliście już w tych miejscach? Musicie koniecznie zobaczyć je w 2023 roku! Z tekstu poniżej dowiecie się co jest w nich wyjątkowego, poznacie ich historię i tajemnice. Wśród wyjątkowych Pałac Marianny, wodospady w Izerach i niespodzianki Ziemi Kłodzkiej. Te propozycje są idealne na zimę, a niektóre na wiosnę

Spis treści

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Cennik i zwiedzanie 2023 r.

To zdecydowanie jeden z najciekawszych zabytków Dolnego Śląska. Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim został wybudowany dla Marianny Orańskiej, która była córką Wilhelma I Orańskiego i Fryderyki Luizy Pruskiej. Letnia rezydencja powstała po pierwszej wizycie królewny w Kamieńcu, którym się zachwyciła. Architekci zainspirowani stylem północnych Włoch stworzyli dla niej miejsce ze 120-hektarowym parkiem oraz charakterystycznymi dla stylu romańskiego wieżami. Budowa tego monumentalnego pałacu trwała przez 33 lata.

Przypominający średniowieczny zamek pałac kryje wiele ciekawostek i tajemnic. Na miejscu opowie Wam o nich przewodnik. Oto kilka z nich:

 • Część marmurów, którymi był wyłożony wylądowała po wojnie w Pałacu Kultury i Nauki.
 • Z racji małżeńskich nieporozumień i romansu, mimo, że mąż notorycznie zdradzał Orańską, właścicielka pałacu wchodziła niego przez... okno. Za karę.
 • W pałacu były kiedyś dywany, co tworzyło przytulną atmosferę.
 • Bluszcz na dziedzińcu pałacu jest bardzo stary i należy do zabytkowej roślinności.
 • Orańska dawała pracę mieszkańcom Kamieńca Ząbkowickiego, którzy bardzo lubili arystokratkę.
Budowa tego monumentalnego pałacu trwała przez 33 lata.
Budowa tego monumentalnego pałacu trwała przez 33 lata. Klaudia Korfanty / Polska Press

Pałac Marianny Orańskiej, podobnie jak wiele innych zabytkowych dworów, popadł w niełaskę po 1945 roku. Potomkowie księżniczki musieli uciekać przed Armią Czerwoną, a sama rezydencja została rozgrabiona. Dodatkowo, w latach 40. pałac trawił ogień. Nie wiadomo, co dalej działoby się z obiektem gdyby nie zabiegi Włodzimierza Sobiecha, którzy przez czterdzieści lat dzierżawił budynek od gminy. I choć nie udało mu się zrealizować planu na budowę hotelu, to zajmował się obiektem do 2010 roku. Trzy lata później rezydencja na powrót wróciła pod zarząd Kamieńca Ząbkowickiego, a władzom udało się pozyskać pieniądze z rozmaitych funduszy, żeby przywrócić świetność temu miejscu.

A może tak własny zamek?

Jakie są ceny biletów w 2023 roku?

Zwiedzanie pałacu z przewodnikiem rozpoczyna się co godzinę od 10.00 do 17.00. W okresie od 1 maja do 30 września ostatnie wejście do pałacu jest o godz. 18.00. W pozostałych miesiącach, tj. styczeń, luty, marzec, kwiecień, październik, listopad i grudzień – ostatnie wejście o godz. 17.00.

Cennik:

 • Bilet normalny – 27 zł
 • Bilet ulgowy – 17 zł
  (dla niepełnosprawnych, młodzieży uczącej się, emerytów, rencistów, KDR)
 • Bilet specjalny – 10 zł
  (dla mieszkańców gminy Kamieniec Ząbkowicki)
 • Bilet wstępu do Mauzoleum – 10 zł
 • Bilet „nocne zwiedzanie” – 40 zł
 • Grupy powyżej 30 osób – 17 zł/os.

Pałac Marianny Orańskiej znajduje się w Kamieńcu Ząbkowickim przy ul. Zamkowej 9.

Perła Sudetów: Międzygórze. Została najpiękniejszą wsią w 2022 roku

Międzygórze stanowiło w XVI wieku założone przez drwali i węglarzy Kotliny Kłodzkiej, pojedyncze osiedla. Później w tym niewielkim miasteczku na Dolnym Śląsku zaczęto wydobywać żelazo. Turystyka rozwijała się przez wiele lat później. Także i tu widać wpływy Marianny Orańskiej, dzięki której w Międzygórzu postawiono drewniane domy w stylu szwajcarskim. To dlatego miasteczko nazywane jest Małą Szwajcarią.

Stoi tu około 30 domów wypoczynkowych. Do dyspozycji turystów są dwa wyciągi narciarskie.
Stoi tu około 30 domów wypoczynkowych. Do dyspozycji turystów są dwa wyciągi narciarskie. Paulina Schulz / Polska Press

Od kilkunastu lat Międzygórze przeżywa prawdziwy renesans, a w 2022 roku zostało okrzyknięte najpiękniejszą wsią Dolnego Śląska. Stoi tu około 30 domów wypoczynkowych. Do dyspozycji turystów są dwa wyciągi narciarskie. Można tu odwiedzić:

 • wodospad Wilczki,
 • ogród bajek,
 • drewniany kościółek św. Józefa Oblubieńca,
 • zabytkową kaplicę górską,
 • czy sanktuarium Marii Śnieżnej na Górze Iglicznej.

Arboretum w Wojsławicach, czyli prawdziwy raj dla miłośników przyrody. Obowiązkowo do zobaczenia wiosną 2023 r.

Ta niewielka miejscowość jest położona 50 km od Wrocławia i w niedużej odległości od Niemczy, na obszarze chronionego krajobrazu Wzgórz Strzelińsko-Niemczańskich. Na miejscu został wydzielony bezpłatny parking, z którego mogą korzystać turyści.

Wojsławice na mapie

Arboretum to kolorowe miejsce z bogatą roślinnością. Ogród (filia Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu) otwarta jest na odwiedziny gości w okresie od kwietnia do października. Ogród można zwiedzać do godz. 20:00, a bilety zamawiać w kasie lub przez Internet.

Na obszarze 62 hektarów znajdziemy 585 rodzajów roślin. Najpiękniejsze z nich zaczynają kwitnąć już w kwietniu, w tym rozłożyste, pachnące magnolie.
Na obszarze 62 hektarów znajdziemy 585 rodzajów roślin. Najpiękniejsze z nich zaczynają kwitnąć już w kwietniu, w tym rozłożyste, pachnące magnolie. Jerzy Wójcik / Polska Press

Na obszarze 62 hektarów znajdziemy 585 rodzajów roślin. Najpiękniejsze z nich zaczynają kwitnąć już w kwietniu, w tym rozłożyste, pachnące magnolie. Jest tu także stary sad czereśniowy. Na miejscu można też wypożyczyć wigwam i rozpalić ognisko. Organizatorzy zapewniają kijki do pieczenia kiełbasek.

Bilety wstępu na teren ogrodu zaczynają się od 15 złotych ale mogą sięgnąć nawet 350. Te najdroższe są formą sezonową, upoważniającą do wejścia na teren ogrodów w Wojsławicach i Wrocławiu. Bilet sezonowy jest biletem imiennym.

Perła Karkonoszy: Zamek Chojnik i legenda o księżniczce Kunegundzie

Nazwa zamku Chojnik, położonego w wielkiej odległości od centrum Jeleniej Góry, oznacza "położony pomiędzy choinami". Pierwsze wzmianki o budowli na wzgórzu pochodzą już 1364 r.

Jedna ze średniowiecznych legend opowiada o księżniczce Kunegundzie, która zasłynęła niechlubnie z okrucieństwa wobec rycerzy, walczących jej względy. Kunegunda miała być córką zamożnego właściciela zamku, a o jej rękę starało się wielu śmiałków. Księżniczka stawiała przed nimi niezwykle trudne wyzwania. Obiecała, że zostanie żoną tego, który w pełnej zbroi objedzie koniem mury zamkowe. Gdy próbowali, mieli spadać w przepaść ze stromego zbocza.

Nazwa zamku Chojnik, położonego w niewielkiej odległości od centrum Jeleniej Góry, oznacza "położony pomiędzy choinami". Pierwsze wzmianki
Nazwa zamku Chojnik, położonego w niewielkiej odległości od centrum Jeleniej Góry, oznacza "położony pomiędzy choinami". Pierwsze wzmianki o budowli na wzgórzu pochodzą już 1364 r.

Piękno zamku można zobaczyć m.in. na poniższym filmie:
źródło: YouTube.pl/zgoory Screen YouTube.pl/zgoory

Po wielu latach na zamku zjawił się rycerz, w którym Kunegunda się zakochała. Mimo, że chciała odpuścić mu wykonanie zadania, śmiałek objechał zamkowe mury i... przeżył. Ale nie chciał poślubić tej okrutnej kobiety i opuścił Chojnik. Księżniczka z rozpaczy rzuciła się w przepaść, a jej duch dziś nawiedza Chojnik. Legenda głosi też, że po zamku pałętają się duchu zabitych przez nią rycerzy.

Ale o legendach już wystarczy. Na Chojnik można dojść na dwa sposoby, a trasa nie zajmie więcej niż pół godziny.

 • Szlak czerwony prowadzi nas wygodną brukowaną drogą, więc bez większych problemów trasę pokonają również rodziny z dziećmi.
 • Szlak czarny jest bardziej wymagający i stromy. Ci, którzy się na niego zdecydują muszą wziąć pod uwagę fakt, że będą wspinać się po skałkach.

Przeprowadzka do pięknego miejsca? Podpowiadamy!

- Zamek Chojnik został zbudowany w XIV w. przez księcia Bolka II jako jeden z elementów fortyfikacji granic księstwa. Kolejnym właścicielem zamku był ród Schaffgotschów, który dokonał rozbudowy obiektu w stylu renesansowym. Do czasu wielkiego pożaru, spowodowanego uderzeniem pioruna w roku 1675, zamek był główną siedzibą rodu. Po pożarze zamek nie został odbudowany, stał się ruiną. Obecnie jest udostępniany do zwiedzania - pisała Klaudia Korfanty w materiale poświęconym temu obiektowi.

Zwiedzanie zamku Chojnik odbywa się od wtorku do niedzieli. Bilety kosztują od 5 do 10 złotych od osoby. Należy pamiętać, że aby wejść do zamku trzeba najpierw wkroczyć na teren Karkonoskiego Parku Narodowy i zapłacić osobno także za ten bilet.

Wieże widokowe Ziemi Kłodzkiej. Wszystkie są do zdobycia w 2023 roku. Pomysł idealny dla pasjonatów

Górzysty teren powiatu Kłodzkiego sprzyja powstawaniu obiektów, z których można je podziwiać. Oto czynne wieże widokowe, które możecie zdobyć choćby jutro:

 • Wieża widokowa na Kłodzkiej Górze
 • Wieża widokowa na Czerńcu
 • Wieża widokowa na Orlicy
 • Wieża widokowa na Jagodnej
 • Wieża widokowa na Borówkowej
 • Wieża widokowa w Suszynie
 • Wieża widokowa na Włodzickiej Górze
 • Wieża widokowa na Kalenicy
 • Wieża widokowa na Górze Świętej Anny
 • Wieża widokowa na Jaworniku Wielkim
 • Wieża widokowa na Górze Wszystkich Świętych
Górzysty teren powiatu Kłodzkiego sprzyja powstawaniu obiektów, z których można je podziwiać.
Górzysty teren powiatu Kłodzkiego sprzyja powstawaniu obiektów, z których można je podziwiać. euro-glacensis.cz

Kłodzki oddział PTTK zaprasza wszystkich turystów do zabawy, polegającej na zbieraniu pieczątek z każdej odwiedzonej wieży. Aby zacząć trzeba kupić książeczkę (za 5 zł). Na każdego, kto wdrapie się na wieżę czeka specjalna odznaka.

Ale w odwiedzaniu wież nie chodzi przecież tylko o zbieranie znaczków. Z konstrukcji można zobaczyć wszystkie pasma górskie w tym regionie, a są to między innymi: Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie oraz Góry Sowie. Widoki zapierają dech!

Twierdza Srebrna Góra. Historyczny obiekt zachwyca i przyciąga turystów jak magnes

Wizyta w twierdzy jest obowiązkowym punktem na liście każdego miłośnika podróżnika. Położoną w Górach Sowich budowlę można odwiedzać przez cały rok, całą rodziną. Zlokalizowana w powiecie ząbkowickim atrakcja jest oddalona od Kłodzka o około pół godziny drogi samochodem.

Twierdzę zbudowano w latach 1765-1777. Obiekt nie został zdobyty w czasie wojen napoleońskich, bez uszczerbku wychodząc z każdego oblężenia. 28 czerwca 1807 roku Bawarczycy i Wirtemberczycy próbowali podbić Srebrną Górę, ale równie nieskutecznie co Francuzi.

Choć zwiedzanie obiektu możliwe jest przez cały rok, warto pamiętać, że temperatura nie przekracza tu dziesięciu stopni Celsjusza. Jeśli więc planujemy
Choć zwiedzanie obiektu możliwe jest przez cały rok, warto pamiętać, że temperatura nie przekracza tu dziesięciu stopni Celsjusza. Jeśli więc planujemy wypad do twierdzy, nawet latem warto wyposażyć się w długie spodnie i ciepłą bluzę. materiały prasowe UMWD

Choć zwiedzanie obiektu możliwe jest przez cały rok, warto pamiętać, że temperatura nie przekracza tu dziesięciu stopni Celsjusza. Jeśli więc planujemy wypad do twierdzy, nawet latem warto wyposażyć się w długie spodnie i ciepłą bluzę. Na miejscu do dyspozycji gości jest restauracja i sklep z pamiątkami.

Zwiedzanie z przewodnikiem obejmuje:

 • spotkanie z żołnierzem 33 Historycznego Regimentu Srebrnogórskiego;
 • zwiedzanie Donjonu, podziemnych kazamat, ujęcia wody wraz ze studnią (wykutej w skale) i mechanizmem poboru oraz podziemnego mostu zwodzonego,
 • przejście przez najgłębszą fosę w Polsce (29 m wysokości) oraz urzekających ruin częściowo wysadzonego 1879 r. w ramach testów nowych broni – lazaretu wojskowego.

Czas zwiedzania trwa nieco ponad godzinę.
Bilety:

 • Normalny: 35 zł
 • Ulgowy: 28 zł
 • Dzieci do 4 lat: bezpłatnie

Organy Wielisławskie i szczyt Wielisławka niedaleko Złotoryi

Na miejscu, pod szczytem znajduje się bezpłatny parking oraz wiata. Znajdujące się na Pogórzu Kaczawskim formacje skalne robią na odwiedzających ogromne wrażenie. Skalne organy znajdują się nieopodal miejscowości Sędziszowej i są widoczne już z drogi. W znajdującej się 13 kilometrów obok Złotoryi możecie zjeść obiad i zostać na noc.

Znajdujące się na Pogórzu Kaczawskim formacje skalne robią na odwiedzających ogromne wrażenie. Skalne organy znajdują się nieopodal miejscowości Sędziszowej
Znajdujące się na Pogórzu Kaczawskim formacje skalne robią na odwiedzających ogromne wrażenie. Skalne organy znajdują się nieopodal miejscowości Sędziszowej i są widoczne już z drogi. Klaudia Korfanty / Polska Press

Organy Wielisławskie to unikatowy obiekt w ujęciu geologicznym nie tylko w Polsce, alei całej Europie. Formacja skalna liczy niemal 80 metrów, a powstałe w wyniku stygnięcia lawy wulkanicznej słupki przypominają wyglądem piszczałki organów. Dawniej mieściły się tu kamieniołom i sztolnie. Sam region jest bowiem bogaty w minerały. Choćby kilkanaście kilometrów od Sędziszowej leży Lubiechowa, gdzie do dziś studenci i pasjonaci przyjeżdżają, aby szukać ametystów i agatów.

Na szczyt Wielisławki prowadzi ścieżka przyrodnicza, która obejmuje 8 punktów z tablicami edukacyjnymi.

Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju w przerwie od wędrowania

Zabytkowy młyn to obiekt o wyjątkowej architekturze. Mające w nim siedzibę Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, od lat zabiega o wpisanie go na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Poza ekspozycjami muzealnymi, odwiedzające mają możliwość stworzenia tu własnego papieru czerpanego, co stanowi nie lada atrakcję, szczególnie dla najmłodszych.

Muzeum Papiernictwa czynne jest w okresie:

 1. w terminie od listopada do kwietnia od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00 - 15.00;
 2. od maja do sierpnia od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 18.00, a w niedziele w godzinach 9.00 - 16.00;
 3. od września do października od poniedziałku do soboty w godzinach 9.00 - 17.00, a w niedzielę w godzinach 9.00 - 16.00

Ceny biletów do Muzeum Papiernictwa w 2023 roku

 • Bilet normalny: 25,00 zł
 • Bilet ulgowy (uczniowie, studenci, nauczyciele, emeryci i renciści): 20,00 zł
Zabytkowy młyn to obiekt o wyjątkowej architekturze. Mające w nim siedzibę Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, od lat zabiega o wpisanie go na listę
Zabytkowy młyn to obiekt o wyjątkowej architekturze. Mające w nim siedzibę Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, od lat zabiega o wpisanie go na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Dariusz Gdesz / Polska Press

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Położona w gminie Stronie Śląskie w Masywie Śnieżnika jaskinia jest jednym z najpiękniejszych zabytków przyrody - nie tylko w Polsce, ale i Europie. Jej niezwykłe wnętrze niezmiennie cieszy się zainteresowaniem turystów. Rocznie to miejsce odwiedza około 80 tysięcy osób. Długość jej sal oraz korytarzy wynosi ponad 5 km, a jej głębokość to ponad 100 m. Nazwa jaskini związana jest ze znaleziskiem - kośćmi niedźwiedzia jaskiniowego.

Jaskinię można zwiedzać, ale tylko na ściśle określonych zasadach i podobnie jak w przypadku Twierdzy w Srebrnej Górze, żeby do niej wejść, trzeba się ciepło ubrać. Temperatura nie przekracza tu bowiem 6 stopni Celsjusza. Jaskinię Niedźwiedzią można zwiedzać tylko w grupach (do 15 osób) i z przewodnikiem. Ceny biletów:

 • bilet normalny: 55 zł
 • bilet ulgowy: 55 zł
Niezwykłe wnętrze niezmiennie cieszy się zainteresowaniem turystów. Rocznie to miejsce odwiedza około 80 tysięcy osób.
Niezwykłe wnętrze niezmiennie cieszy się zainteresowaniem turystów. Rocznie to miejsce odwiedza około 80 tysięcy osób. Dariusz Gdesz / Polska Press

Wodospady i potoki w Karkonoszach oraz Izerach na lato i zimę 2023 roku

Jest ich kilkanaście. Spektakularne, malowniczo położone, tajemnicze i pięknie szumiące. Oto one:

 • Wodospad Kamieńczyka jest najwyższym w polskich Karkonoszach i składa się z trzech kaskad o wysokości 27 metrów. Znajduje się na popularnym szlaku turystycznym Szklarska Poręba-Szrenica. Początek trasy jest bardzo łatwy, ale ostatni odcinek to stroma góra wyłożona kamieniami. Na Kamieńczyk można wejść tylko z kaskiem. To miejsce trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu
 • Najwyższym w całych Karkonoszach i Europie Środkowej jest Wodospad Panczawy, znajdujący się w Czechach. Ma wysokość 148 metrów, a suma wszystkich kaskad osiąga wysokość nawet 250 metrów. Leży na zboczu Łabskiego Dołu nad Doliną Łaby. To obowiązkowy punkt wycieczki dla turystów, podróżujących w okolice Szklarskiej Poręby i Jagniątkowa.
 • Wodospad Szklarki. Nie jest największym wodospadem w tej części Sudetów, ale chętnie fotografowanym i odwiedzanym przez turystów. Rzeka Szklarka tworzy charakterystyczny lej. Jest położona na wysokości 520 m n.p.m. i ma 13,3 m wysokości. Szlak, prowadzący do niej został niedawno odremontowany. Położono kostki i zainstalowano stalowe barierki. Na trasie znajdują się tez tablice informacyjne, które pomagają poznać historię tego miejsca.
Spektakularne, malowniczo położone, tajemnicze i pięknie szumiące. Na Dolnym Śląsku jest kilkanaście wodospadów.
Spektakularne, malowniczo położone, tajemnicze i pięknie szumiące. Na Dolnym Śląsku jest kilkanaście wodospadów. Marcin Oliva Soto / Polska Press
 • Dziki Wodospad w Karpaczu. Zapora znajduje się tuż przy wejściu do Karkonoskiego Parku Narodowego i jest chyba najbardziej dostępnym tego typu obiektem przyrodniczym w regionie

 • Wodospad Mumlawy w Harachovie to jeden z najpiękniejszych karkonoskich wodospadów. Mumlavský vodopád leży na potoku Mumlawa. Większe i mniejsze kaskady mają wysokość około 9 metrów. Wodospad można oglądać albo z tarasu widokowego, albo z małego mostka.

 • Wodospad Podgórnej w Przesiece. Potrójna kaskada osiąga wysokość 10 metrów. Można ją podziwiać z dwóch mostków ustawionych w pobliżu. Podgórna nie cieszy się tak wielką popularnością jak Kamieńczyk, czy Szklarka, ale w ostatnim czasie pojawia się tam więcej turystów niż kiedykolwiek wcześniej. Może mieć to związek z polepszającą się infrastrukturą lub zainteresowaniem mniej uczęszczanymi szlakami. Podgórna to również jedno z ulubionych miejsc spotkań jeleniogórskich morsów.

  Podgórna jest jednak popularna wśród niektórych celebrytów! Zobacz!

  COMPONENT {"params":{"id":"16262159"},"component":"single_article"}

 • Wodospad Kropelka znajduje się w gąszczu lasu. Niełatwo ją odnaleźć, bo prowadzi nas do niego tylko jeden drewniany kierunkowskaz. Choć turyści nie zaglądają tu tłumnie, wodospad jest jedną z ładniejszych atrakcji turystycznych w regionie. Kropelkę znajdziecie w Górzyńcu (dzielnica Piechowic), gdzie można dotrzeć samochodem. Przed wejściem do lasu znajduje się niewielki parking. Na terenie lasu znajdziecie kilka ścieżek rowerowych.

 • Wodospad Kwisy to niezwykle malownicza kaskada na górskiej rzece znajduje się w obrębie Świeradowa Zdroju, po drodze do Szklarskiej Poręby. Przed wejściem do lasu znajduje się parking, a przy wodospadzie została ustawiona drewniana ławeczka. Można tu rozpalić ognisko.

Zobaczcie, zanim wyruszycie w drogę. Wybierzcie swoje miejsce na wycieczkę:

PRZECZYTAJ TEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak wakacje spędza Katarzyna Pakosińska?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Atrakcje turystyczne Dolnego Śląska, które trzeba zobaczyć w 2023 roku! Pałace, wieże, zamki i obłędne widoki LISTA: TOP 10 - Gazeta Wrocławska

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto