Adam Banasiak z Chrobrego Głogów musi przejść zabieg po kontuzji

Adam Banasiak kontuzjowany
Adam Banasiak kontuzjowany Chrobry Głogów S.A.
Podczas sobotniego sparingu Chrobrego Głogów z KKS-em Kalisz głogowianie zremisowali z gospodarzami 1:1. Niestety, nie obyło się bez kontuzji.

Głogowianie zmierzyli się z meczu sparingowym z KKS-em Kalisz. Wyjazdowe spotkanie nie zaczęło się najlepiej, bo gospodarze już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Przez cały mecz Chrobry próbował nadgonić wynik. W pierwszej połowie jednak, nie mieli zbyt wielu okazji na wyrównanie.

Dopiero w drugiej części spotkania Chrobry, w zmienionym składzie, zaczął mocniej atakować bramkę gospodarzy. Przez wiele minut wciąż jednak nie był w stanie dogonić broniących wyniku kaliszan. Dopiero w ostatniej minucie 2 połowy strzałem z główki wyrównującego gola zdobył Hubert Turski.

Kontuzja Banasiaka

Niestety, sparingowe spotkanie nie zakończyło się najlepiej dla Adama Banasiaka z Chrobrego Głogów. W 66. minucie meczu musiał on opuścić boisko z powodu kontuzji. Okazała się ona poważna, zawodnik zerwał więzadło krzyżowe.

– Adam Banasiak w sobotę był w składzie na drugą połowę i na boisko wszedł w 46 minucie. Spędził na nim jednak tylko kilkanaście minut, a z gry do końca wyeliminowała go kontuzja. Po badaniach już wiadomo, że to zerwane więzadło krzyżowe przednie. W najbliższych dniach Adam przejdzie zabieg operacyjny w Poznaniu, a w kolejnych miesiącach czeka go rehabilitacja – informuje biuro prasowe Chrobrego.

Przez dłuższy czas Banasiak będzie więc wyeliminowany z udziału w meczach.

Sparing i wkrótce liga

Przed Chrobrym Głogów kolejne spotkanie sparingowe. 18 lutego głogowianie u siebie podejmą Lechię Zielona Góra. Początek meczu zaplanowano na godzinę 18.

27 lutego zaś Chrobry wraca do rozgrywek Fortuna 1. Ligi. Wtedy też Chrobry zagra z Górnikiem Polkowice. Start o godz. 18.00. Dokładnie tydzień później, w niedzielę 6 marca o godz. 18.00, dojdzie do spotkania z Odrą Opole.

KKS 1925 KALISZ - CHROBRY GŁOGÓW 1:1 (1:0)

BRAMKI: 1:0 Gil 8, 1:1 Turski 90

CHROBRY (1 połowa): Leszczyński - Tupaj, Michalec, Bougaidis, Ziemann, Cywka, Kolenc, Dziąbek, Machaj, Piła, van der Heijden.

CHROBRY (2 połowa): Dybowski - Ilków-Gołąb, Praznovsky, Iwanowicz, Banasiak (66 Ziemann), Mandrysz, Rzuchowski, Bochnak, Lebedyński, Pieczarka, Turski.