Funkcjonariusze policji z Polkowic zatrzymali w ostatnich dniach 31-latka, który jest podejrzany o włamanie do piwnicy w centrum miasta.

W trakcie włamania 31-latek kradł wszystko co stanowiło dla niego jakąkolwiek wartość i usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

– Sprawca okradł pomieszczenie z mniej lub bardziej wartościowych przedmiotów, które jak ustalili później policjanci, chciał sprzedawać celem osiągnięcia finansowego zysku. Transakcje nie doszły do skutku, ponieważ natychmiastowe działania operacyjne w tej sprawie doprowadziły do namierzenia sprawcy – mówi Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

Po włamaniu polkowiccy kryminalni w wyniku podjętych czynności ustalili dane mężczyzny, który odpowiadał za opisywane przestępstwo. Do zatrzymania 31-latka doszło już kilka godzin po zdarzeniu, a policjanci odzyskali skradzione mienie o wartości około 1000 złotych.

– W trakcie czynności z zatrzymanym okazało, że zatrzymany jest poszukiwany do odbycia kilku dni kary pozbawienia wolności za niezapłaconą grzywnę i najbliższe dni spędzi w Zakładzie Karnym nr 1 we Wrocławiu – dodaje P. Rybikowski.

Polkowiczaninowi za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!