MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Uroczyste czepkowanie w głogowskiej PWSZ.17 pielęgniarek ukończyło studia licencjackie. Zdjęcia/Film

Grażyna Szyszka
Grażyna Szyszka
17 absolwentek wydziału pielęgniarstwa na PWSZ ukończyło studnia licencjackie
17 absolwentek wydziału pielęgniarstwa na PWSZ ukończyło studnia licencjackie Grażyna Szyszka
W piątek, 7 lipca 17 absolwentek pielęgniarstwa uroczyście zakończyła studia licencjackie, czego symbolem, było tak zwane „czepkowanie”. To już drugie takie wydarzenie w historii głogowskiej uczelni.

Uroczystość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Absolwentki kierunku pielęgniarstwo miały dziś (7.07) ważny dzień. W auli uczeni odbyło się czepkowanie wraz ze ślubowaniem, które jest symbolem ukończenia studiów. Wzięło w nim udział 17 pań, które pomyślnie zdały egzaminy licencjata. W uroczystości, oprócz władz uczelni, wzięli udział szefowie i pielęgniarki głogowskiego szpitala, Miedziowego Centrum Zdrowia oraz przedstawiciele Dolnośląskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych. Byli też samorządowcy oraz rodziny i znajomi absolwentek pielęgniarstwa.

Po studniach praca na neurologii w szpitalu

Wśród studentek, które odebrały symboliczny czepek była Daria Kościewicz z Głogowa, która do tej pory pracowała jako opiekunka.

- Niebawem będę pracować na oddziale neurologicznym w głogowskim szpitalu – przyznaje dodając, że uroczystość na uczelni jest dla niej bardzo ważna. - Teraz dotrze do nas dopiero, że zostałyśmy pielęgniarkami.
Pani Daria przyznaje, że studnia nie były łatwe, ale dzięki wsparciu całej grupy i pomocy wykładowców, wszystko poszło jak trzeba. - Ale chcę iść za ciosem i skończyć studnia magisterskie.

Pielęgniarstwo to trudne studia

Program kształcenia pielęgniarek jest długi, bo liczy prawie 5 tysięcy godzin To zajęcia teoretyczne, praktyczne i praktyki zawodowe.

- Teraz konieczne jest nabycie doświadczenia – mówi Dorota Milecka, dyrektor Instytutu Medycznego w PWSZ. - Pielęgniarka to zawód bardzo poszukiwany, cieszący się uznaniem społecznym. Życzymy naszym absolwentkom powodzenia i dobrych wyborów.

Edyta Kędra z Instytutu Medycznego PWSZ przyznała, że dla pielęgniarek czepkowanie to symboliczna forma przyjęcia do zawodu.

- Są to trudne i wymagające studnia z przeważającą ilością zajęć praktycznych. Zawód pielęgniarki sukcesywnie się zmienia. Musimy inaczej na niego patrzeć, ponieważ to dziś samodzielny zawód o czym jeszcze kilkanaście lat temu się nie mówiło. Mam nadzieję, że nowe pokolenie i nowe kadry będą motorem tych zmian.

Wszyscy absolwenci czekają tylko na uzyskanie wykonywania prawa zawodu, które jest wydawane przez Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych. Trwa to około miesiąca.
W głogowskiej PWSZ było to już drugie czepkowanie pielęgniarek. W sumie mury uczelni opuściło już ponad 100 absolwentów tego wydziału.

17 absolwentek wydziału pielęgniarstwa na PWSZ ukończyło studnia licencjackie

Uroczyste czepkowanie w głogowskiej PWSZ.17 pielęgniarek uko...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Uroczyste czepkowanie w głogowskiej PWSZ.17 pielęgniarek ukończyło studia licencjackie. Zdjęcia/Film - Głogów Nasze Miasto

Wróć na glogow.naszemiasto.pl Nasze Miasto