Przygotowania Chrobrego do ligi. Pierwszy sparing na plus. Wolsztyński odchodzi z drużyny

Kacper Chudzik
Rafał Wolsztyński odszedł z Chrobrego Głogów
Rafał Wolsztyński odszedł z Chrobrego Głogów Chrobry Głogów
W pierwszym tegorocznym sparingu Chrobry Głogów pokonał Polonię Warszawa 3:1. Klub poinformował też o odejściu jednego z zawodników.

W środę, 17 stycznia, Chrobry Głogów rozegrał mecz sparingowy z Polonią Warszawa. Dla głogowian była to pierwsza okazja, by na boisku sprawdzić swoją formę po przerwie świąteczno-noworocznej. Trener w każdej z połów sprawdził inny skład.

Większość bramek dla Chrobrego padła w końcówce spotkania, poza pierwszą - bo w 44. minucie trafił Biel. Polonia wyrównała dopiero w 80. minucie, ale potem w 83. bramkę strzelił Maćkowiak a w 87. Ozimek.

Przed Chrobrym kolejne sparingi w ramach przygotowań. Głogowianie rozegrają jeszcze siedem spotkań kontrolnych. Najbliższe już 20 stycznia, kiedy to Chrobry podejmie ekipę Miedzi Legnica. Początek meczu zaplanowano na godz. 11.

• 20 stycznia: Chrobry Głogów - Miedź Legnica (Głogów)
  • 24 stycznia: Odra Opole - Chrobry Głogów (Wałbrzych)
  • 27 stycznia: Chrobry Głogów - Górnik Polkowice (Głogów)
  • 3 lutego: Chrobry Głogów - Lech II Poznań (Głogów)
  • 3 lutego: Chrobry Głogów - Polonia Środa Wielkopolska (Głogów)
  • 10 lutego: Chrobry Głogów - Ślęza Wrocław (Głogów)
  • 10 lutego: Chrobry Głogów - Świt Szczecin (Głogów)

Wolsztyński odchodzi z zespołu

Również 17 stycznia Chrobry Głogów poinformował o zmianie kadrowej w zespole. Za porozumieniem stron zespół opuścił Rafał Wolsztyński. Od rundy wiosennej 29-letni zawodnik będzie grał w Sandecji Nowy Sącz, z którą związał się kontraktem do 2025 roku.

– Rafał Wolsztyński do Chrobrego dołączył w połowie 2022 roku. Sezon 2022/23 zakończył na 33 rozegranych spotkaniach i 5 bramkach. W rundzie jesiennej tej edycji rozgrywek dołożył kolejnych 8 występów, w których zdobył 2 gole – przypomina Łukasz Jaremkiewicz z biura prasowego Chrobrego.

Przed Chrobrym jeszcze kilka tygodni przygotowań do ligowego powrotu, w którym głogowianie będą walczyć o powiększenie przewagi nad grupą spadkową. Po fatalnym starcie sezonu Pomarańczowo-Czarni opuścili czerwoną strefę, jednak wciąż nie mogą być pewni swego. Wszystko zależeć będzie od ich formy i postawy w drugiej części sezonu.

POLONIA WARSZAWA - CHROBRY GŁOGÓW 1:3 (0:1)
BRAMKI: 0:1 Biel 44, 1:1 Kobusiński 80, 1:2 Maćkowiak 83, 1:3 Ozimek 87
CHROBRY (1 połowa): Węglarz - Tupaj, Michalec, Malczuk, Tabiś, Janiszewski, Mandrysz, testowany, Biel, Bartlewicz, Lebedyński.
CHROBRY (2 połowa): Korolewicz - Zarówny, Bougaidis, Maćkowiak, Kuzdra, Plewka, Mucha, Hanc, Ozimek, Machaj, Pieczarka.