Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Nowa fabryka hi-tech na Białołęce. Roboty zbudują dziesiątki tysięcy płytek elektronicznych miesięcznie

Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski
Weszliśmy do nowego zakładu na Białołęce.
Weszliśmy do nowego zakładu na Białołęce. Krzysztof Jedynak
Nowoczesna fabryka powstała na Białołęce. Stąd elektroniczne podzespoły będą wysyłane do Chin, Japonii czy USA. Firma, wchłonięta już przez niemiecki koncern, została założona w Warszawie, w 1995 roku. Stworzyli ją naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Obecnie to jedna z najszybciej rozwijających się firm w Polsce.

Na Białołęce powstał kolejny, już szósty obiekt giganta technologicznego Trumpf Huettinger. Zaznaczmy, że to polsko-niemiecka spółka, która w stolicy działa od 1995 roku. Wtedy została założona przez jednego z profesorów Politechniki Warszawskiej. Później połączono ją z niemieckim oddziałem. Dziś eksportuje zaawansowaną elektronikę na kilka kontynentów.

Firma ma zakłady w Markach i Zielonce. Gdy rozmawialiśmy z jej polskimi szefami w kwietniu, otwierali właśnie nową fabrykę na Targówku. Wtedy podwoili zatrudnienie. W nowej lokalizacji pracę znalazło 600 osób, w tym także inżynierowie i naukowcy z Politechniki Warszawskiej. Produkują tam zasilacze do maszyn przemysłowych. Według planów firmy, za rok Trumpf miał znów podwoić zatrudnienie.

Weszliśmy do nowego zakładu na Białołęce.

Nowa fabryka hi-tech na Białołęce. Roboty zbudują dziesiątki...

Fabryka hi-tech na Białołęce

Na początku listopada firma otworzyła kolejną fabrykę, tym razem w nowym kompleksie na Annopolu (Białołęka). Jak tłumaczy szef polskiego oddziału, tylko w tym roku przychody ze sprzedaży wyniosły 315 mln euro. To aż o 77 proc. więcej niż rok wcześniej.

W nowym zakładzie, o powierzchni 22,4 tys. mkw. powstawać będzie zaawansowana technicznie elektronika. Firma uruchomiła tam montaż układów elektronicznych oraz innych elementów i komponentów dla szeroko pojętej elektroniki przemysłowej. Będą to podzespoły, które obsługują fabryki gigantów technologicznych w USA, Japonii, Korei czy Chinach.

Jak wygląda fabryka hi-tech?
Weszliśmy do nowego zakładu na Białołęce.Krzysztof Jedynak

Na hali znajduje się już sześć w pełni zautomatyzowanych linii, które produkują układy elektroniczne na płytkach drukowanych. Trzy z nich znajdowały się w Zielonce i produkowały 70 tys. płytek miesięcznie. Nowe linie są znacznie szybsze. Oznacza to, że teraz produkcja wzrośnie. To nie koniec, jak podaje firma docelowo w tej lokalizacji znajdzie się dziesięć linii produkcyjnych.

Na Annopolu nasza nowa fabryka już teraz tętni życiem – mimo rekordowo niskiego bezrobocia i bardzo konkurencyjnego rynku mocno rekrutujemy i prowadzimy zaawansowane prace wdrożeniowe. Relokujemy także niektóre z naszych dotychczasowych działów, dzięki czemu tworzymy przestrzeń na dalszy rozwój zaplecza R&D w Zielonce. Myślami wybiegamy już także w przyszłość, mając na uwadze naszą nową inwestycję w Kobyłce, gdzie w przyszłym roku wprowadzimy się do kolejnego nowoczesnego budynku produkcyjnego i biura o powierzchni 25 tys. mkw. – wskazuje dr Paweł Ozimek, dyrektor zarządzający Trumpf Huettinger w Polsce.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto