KGHM Chrobry Głogów wysoko przegrywa w Lizbonie

KGHM Chrobry Głogów przegrał ze Sportingiem Lizbona
KGHM Chrobry Głogów przegrał ze Sportingiem Lizbona Starczewski Studio74
Od przegranej zaczęli przygodę z Ligą Europejską szczypiorniści KGHM Chrobrego Głogów.

Pierwszy mecz piłkarzy ręcznych KGHM Chrobrego Głogów w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej tego sezonu nie może być zaliczony do udanych. Głogowianie boleśnie przekonali się o poziomie rozgrywek tej rangi i na parkiecie zostali zdominowani przez Sporting Lizbonę. Rozgrywane w Portugalii spotkanie zakończyło się wynikiem 37:20 dla gospodarzy. Już pierwsza połowa wskazywała na to, że głogowianie nie zdobędą punktów na wyjeździe, bo do przerwy zdołali rzucić zaledwie 7 bramek, a stracili 20.

W zdobywaniu punktów bardzo przeszkadzał głogowianom bramkarz gospodarzy, który niemalże zamurował bramkę Sportingu. W drugiej połowie głogowianie trochę poprawili swoją grę, jednakże na odrobienie strat było za późno, a rywale wciąż prezentowali bardzo wysoki poziom. I nic dziwnego, bo Sporting Lizbona to obecnie lider portugalskiej Superligi. Chrobry ma więc za sobą pierwsze doświadczenia z Ligą Europejską, na pewno niezwykle ważne. Teraz przed drużyną czas na wyciągnięcie wniosków i przygotowanie do kolejnych spotkać na tym szczeblu.

Warto dodać, że Chrobry podczas meczu w Portugalii mógł liczyć na doping grupki kibiców z Głogowa, którzy wylecieli na mecz za swoją ukochaną drużyną.

Głogowianie po powrocie do Polski nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek, bo kolejny mecz - tym razem w lamach ORLEN Superligi, będą rozgrywać już w piątek - 20 października. Zmierzą się wtedy na wyjeździe z ekipą Azotów Puławy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Głogowianie zajmują obecnie piąte miejsce w tabeli, z dorobkiem 18 punktów. Tymczasem najbliższy ich rywal jest jedno oczko wyżej i ma o jeden punkt więcej. Spotkanie na pewno będzie więc budzić sporo emocji, jak to zawsze bywa przy meczach sąsiadujących w tabeli ekip.

W październiku czeka zaś Chrobrego powrót do rozgrywek europejskich, ale tym razem rozegrają mecz domowy. 11 listopada zmierzą się oni w Głogowie z drużyną Arged Rebud KPR Ostrovia. Dla głogowskich kibiców szykują się więc spore emocje.

Sporting Lizbona – KGHM Chrobry Głogów 37:20 (20:7)

Sporting: Kristensen, Maciel – Gurri 7, F. Costa 6, Portela 5, Suarez 4, M. Costa 4, Mocquais 3, Vaag 2, Oliviera 2, Gomes 2, Almeida 1, Araujo 1, Salvador, Thorkelsson
Chrobry: Stachera, Dereviankin – Paterek 3, Tilte 3, Skiba 3, Matuszak 2, Zieniewicz 2, Dadej 2, Grabowski 1, Hajnos 1, Jamioł 1, Kosznik, Styrcz, Orpik, Otrezov, Wrona.