Głogowianie wzięli rewanż. SPS Chrobry Głogów pokonał Astrę Nowa Sól

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne SPS Chrobry Głogów
SPS Chrobry Głogów zrewanżował się za przegraną w rundzie zasadniczej i pokonał Astrę Nowa Sól.

Siatkarze SPS-u Chrobry Głogów przed meczem z ekipą z Nowej Soli byli w bojowych nastrojach. W końcu były to tak właściwie derby regionu, a poprzednie starcie zespołu z Głogowa z ekipą z sąsiedniego miasta zakończyło się przegraną głogowian. Królewscy chcieli więc udowodnić, że nieprzypadkowo mimo tamtej przegranej, w samej lidze poradzili sobie od Astry lepiej. Pierwszą część sezonu zakończyli przecież wyżej od nowosolan.

I faktycznie, rewanżowe spotkanie obu drużyn tym razem potoczyło się zupełnie inaczej. Mecz był zacięty, jednak tym razem to zawodnicy z Głogowa byli górą. SPS Chrobry pokonał Astrę Nowa Sól 3:1. Pierwszego seta gospodarze wygrali do 25, kolejnego do 18. W trzecim secie

SPS Chrobry Głogów pokonał Astrę Nowa Sól
Tak SPS cieszył się z wygranejSPS Chrobry Głogów

Głogowianie byli w lepszej sytuacji. Astra w ostatnim czasie zmaga się z problemami kadrowymi i w lidze radzi sobie gorzej. O ile SPS mógł pochwalić się dziewięcioma wygranymi, to Astra miała ich sześć. Królewscy właśnie dopisali sobie kolejne - dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie. Mają też na koncie osiem przegranych. W sumie wywalczyli do tej pory 31 punktów i zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli.

Zawodnikiem meczu okrzyknięto Marcina Ociepskiego z SPS-u. Zdobył w nim 18 punktów i cieszył się skutecznością na poziomie 85 procent.

W kolejnym meczu Królewscy zmierzą się z drużyną z Krakowa. SPS rozegra te spotkanie na wyjeździe 28 stycznia.

SPS Chrobry Głogów - MKST Astra Nowa Sól - 3:1
Sety: (27:25, 25:18, 24:26, 25:22)