Głogowski turniej może zdobyć pieniądze z województwa na jego kolejną edycję

Turniej Street Workout „Bitwa o Miedziową Rudę” to jedyna impreza z Głogowa, która dostała się do finałowego etapu projektu „Aktywny Dolny Śląsk”. Dzięki głosowaniu mieszkańców województwa, zawody mogą otrzymać dofinansowanie do kolejnej ich edycji.

Wniosek do programu złożyło małżeństwo - Karolina i Bartosz Wójcikowie. Pierwsza edycja turnieju odbyła się w lutym i przyciągnęła do Głogowa wielu miłośników tego, dość młodego, sportu.

- W lipcu zorganizowałam wraz z mężem i Tomaszem Antczakiem z Crossfit Głogów, integracyjny trening na Marinie otwarty dla wszystkich chętnych, na który przyjechały osoby z Polkowic i Lubina, by wesprzeć naszą akcję. Pokazuje to, że zainteresowanie tym sportem rośnie - mówi Karolina Wójcik. - W programie rywalizujemy z takimi dyscyplinami sportowymi jak piłka nożna, siatkówka, koszykówka oraz bieganie i musimy włożyć dużo więcej wysiłku, by zdobyć głosy na nasz projekt, który promuje sport przez ćwiczenia własną masą ciała. Zorganizowaliśmy również akcję promocyjną, w której biorą udział osoby ze środowiska Street Workout. Wspierają nas na specjalnych grafikach, w których zachęcają do oddania swojego głosu - dodaje.Głosować w projekcie można tylko i wyłącznie przez Internet na STRONIE PROJEKTU - TUTAJ. Swój głos może oddać każdy mieszkaniec naszego województwa, który ukończył 16 rok życia.

- Każdy głos zostanie potwierdzony bezpłatnym kodem sms wysłanym na podany numer telefonu komórkowego. Otrzymany kod SMS trzeba wpisać do formularza, aby poprawnie oddać swój głos - wyjaśnia pani Karolina.

Z jednego numeru telefonu można potwierdzić 3 głosy oddane przez 3 różne osoby (nr PESEL można wpisać tylko raz). Jedna osoba może oddać tylko jeden głos.

- Bardzo liczymy na głosy mieszkańców Głogowa. Razem możemy zrobić coś dla naszego miasta - dodaje głogowianka.

Czym tak właściwie jest street workout? To aktywność fizyczna polegająca na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie wykonywanych do tego celu parków do ćwiczeń opartych głównie o kalistenikę (ćwiczenia z użyciem własnej masy ciała - dop. red.). Głównymi ćwiczeniami, które wchodzą w skład tak zwanej bazy są pompki, podciągnięcia oraz dipy. Dodatkowo wiele ćwiczeń pochodzi z gimnastyki jak front lever, back lever czy planche.

Głosowanie na projekty programu trwa tylko do końca lipca!

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!