Z Głogowa do Dalkowa pojechało ponad 250 rowerzystów Z Głogowa do Dalkowa pojechało ponad 250 rowerzystów

Z Głogowa do Dalkowa pojechało ponad 250 rowerzystów (© Grażyna Szyszka)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O tym, że już najwyższy czas na rowerowe wycieczki, nie trzeba nikogo przekonywać.

[mp]W weekend zachęcała do tego zresztą wspaniała pogoda. Głogowscy cykliści wykorzystali to na otwarcie sezonu rowerowego. W sobotę, na pierwszy w tym roku rajd do Dalkowa, wyruszyło ponad 250 osób. Jechały rodziny z dziećmi, grupy znajomych, uczniowie, także starsze pokolenie głogowian. Większość w kaskach. Do pokonania mieli trasę długości 18 km w jedną stronę, by spędzić czas w pięknym starym parku.

- Na drodze do Dalkowa można było poczuć nareszcie zapach wiosny i podziwiać młodziutką jeszcze zieleń - przyznał pan Waldemar, wielki miłośnik rowerowych wycieczek, który z niecierpliwością czekał na ten rajd. - Taki widok śnił mi się przez ostatnie tygodnie. Pojechałbym nawet w deszczu, ale pogoda dopisała nam na szóstkę!
W sobotę, na pierwszy w tym roku rajd do Dalkowa, wyruszyło ponad 250 osób.

Z nadejścia wiosny cieszą się też wędkarze. Ale zanim wyjadą w swoje ulubione miejsca nad wodą, przygotowują dobry sprzęt i wygodne ubrania. Joannę i Marka Piskorskich z Głogowa spotkaliśmy na kiermaszu wojskowych akcesoriów armii NATO, który przez weekend odwiedziło kilkaset osób. Wędkarze np. szukali kurtek. - Od trzech lat mam jedną, też wojskową, i jestem z niej zadowolony - mówi Marek Piskorski z Głogowa. - Na ryby potrzeba mi takiej z wieloma kieszeniami i odpornej na deszcz. Może ta z niemieckiej armii będzie dobra? - zastanawiał się podczas mierzenia kurtki z demobilu.

Młodzi głogowianie przymierzali głównie wojskowe buty (podobno świetne na górskie wyprawy) oraz przebierali w finkach, bagnetach i niezbędnikach.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!