Śląsk Wrocław klęską pożegnał się z Pucharem FIBA Europe (ZDJĘCIA)

Rafał Bajko
Śląsk Wrocław przegrał w 4. kolejce 1/32 Pucharu FIBA Europe z Turk Telekomem Ankara 48:69. Drużyna nie ma już szans na awans do najlepszej szesnastki.

Początek spotkania należał do Śląska, który prowadził 6:2, a potem 10:4. Turcy jednak szybko uporządkowali swoją grę i zaczęli dochodzić do głosu. Spore problemy ze skutecznością miał w tym fragmencie meczu Jarvis Williams. Amerykanin dwukrotnie popełnił błąd kroków, spudłował też kilka razy spod kosza.

W drugiej kwarcie Turk uciekł w pewnym momencie już na siedem punktów (18:25), ale dobra końcówka Witalija Kowalenki sprawiła, że wrocławianie schodzili na przerwę mając rywala w "kontakcie" (25:29).

Pierwsze trzy minuty trzeciej kwarty to skuteczna gra w ataku gości, którzy wygrywali już dziesięcioma oczkami. W kolejnych minutach przewaga Turków utrzymywała się na podobnym poziomie, choć w Śląsku wreszcie zaczął punktować Williams.

Ostatnia odsłona przyniosła najmniej emocji, gdyż Turk nie pozostawił już gospodarzom złudzeń. Podopieczni Emila Rajkovicia przegrali tym samym ostatni mecz w fazie grupowej we własnej hali. Jak się później okazało było to równocześnie pożegnanie wrocławskich kibiców z europejskimi pucharami w tym sezonie.

1/32 Pucharu FIBA Europe - grupa Q
Śląsk Wrocław - Turk Telekom Ankara 48:69 (12:17, 13:12, 12:17, 11:23)
Śląsk: N. Kulon 10 (1x3), Ikovlev 8 (2), Kovalenko 8, Jankowski 5 (1), Jarmakowicz 4 - Williams 12, Mróz 1, Han, M. Kulon.
Turk: Woodside 14 (2x3), Jenkins 12 (2), Kurtoglu 11, Ozer 5 (1), Buker 2 - Akpinar 7 (1), Veyseloglu 6, Goktas 3 (1), Rasic, Cevir.

Inny mecz IV kolejki: Boras Basket - Telenet Ostenda 86:89.