Prezes szpitala chwalony przez radnych opozycji

Podczas ostatniej sesji rady powiatu prezes szpitala w Głogowie przedstawił informację na temat przekształcania placówki w spółkę. Jego wystąpienie pozytywnie zaskoczyło opozycyjnych radnych, którzy obawiają się o powiatowy budżet po przejęciu części długu placówki przez samorząd.

Radni opozycji pochwalili prezesa szpitala
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Kacper Chudzik)

Jeszcze przed samą sesją radni PiS zwołali konferencję prasową, podczas której informowali o ich obawach związanych z przekształceniem szpitala i jego wpływem na budżet powiatu. Chcieli między innymi sporządzenia biznesplanu placówki.
∨ Czytaj dalejPodczas samej sesji część obaw opozycji rozwiał prezes szpitalnej spółki Ryszard Brzozowski. Przedstawił on informację dotyczącą szpitala. Opowiadał między innymi o tym, jak sprawa wygląda od środka.

– Z tego co widziałem, a także po rozmowach z mieszkańcami, zdaję sobie sprawę, że relacje między pacjentami a kadrą nie zawsze są takie jak powinny – przyznał prezes. – Będziemy pracować nad tym, by to zmienić. Gdy chodzę po oddziałach widzę też, gdzie można zaoszczędzić pieniądze. Tu świeci się światło, choć nikogo nie ma, tam otwarte jest okno a kaloryfer odkręcony. To drobne rzeczy, które też mają wpływ.

Prezes potwierdził, że uczestniczy w przygotowywaniu biznesplanu dla szpitala.

Radni opozycji przyznali, że są zadowoleni z tego co mówił prezes szpitala.

Krzysztof Sadowski przyznał, że podoba mu się postawa prezesa, który zauważył takie rzeczy, choć wcześniej twierdzono, że wszystko jest w porządku. – Zatrudnienie pana Brzozowskiego było dobrą decyzją – mówił.

Wyboru prezesa pogratulował staroście radny Mirosław Strzęciwilk. Opozycja przyznała jednak, ze choć są pozytywnie zaskoczeni prezesem, to jednak w razie potrzeby nie będą szczędzić mu trudnych pytań.

Komentarze (1)

avatar
avatar
dk (gość)

chwalony przez radnych ? czy radnym wydaje się też że szpital służy do zarabiania pieniędzy? brzozowski chce doprowadzić do likwidacji połowy oddziału wew. przy czym zwolnić siedem pielęgniarek , zlikwidować laboratorium ,ale oddział paliatywny ma być powiększony( przy tej samej ilości personelu!!!)bo na umieraniu się zarabia przecież nie bez kozery mówiono na brzozowskiego w poprzedniej placówce "likwidator" a nasi "radni bezradni" ze szpecem od fortyfikacji powinni się wstydzić kogo z ciągnęli do naszego miasta
, zapomnieliście że kiedyś też będziecie potrzebować opieki służby zdrowia

Wybierz kategorię