Piłka nożna, Chrobry Głogów: Ostatni etap przygotowań

Przedstawiamy kolejny raport z przygotowań piłkarzy nożnych Chrobrego Głogów. Na dwa tygodnie przed ligą, sytuacja kadrowa zawodników jest coraz bardziej przejrzysta.

Do tej pory Chrobry pozyskał czterech graczy, m
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

Do tej pory Chrobry pozyskał czterech graczy, m.in. Mateusza Machaja (na zdjęciu), ale na tym nie koniec (© fot. łukasz jaremkiewicz)

W Chrobrym dzieje się sporo. W ostatnim czasie z zespołem, mimo obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu, musiał pożegnać się Piotr Błauciak, co spotkało się z dość skrajnymi opiniami, jako że od kilku lat był podstawowym obrońcą, a zarazem kapitanem MZKS-u.

- Badania wydolnościowe potwierdziły moje spostrzeżenia, że Piotrkowi spadają cechy motoryczne - tłumaczył trener Chrobrego Janusz Kubot. - Pod tym względem odbiega od grupy. Zawodnik w tym wieku musi otrzymać spory bodziec treningowy, a w przypadku Piotra nie było takiej możliwości, bo godzi pracę zawodową z grą, a co za tym idzie trenuje mniej, niż inni, bo tylko raz dziennie. To odbijało się na jego postawie.

To już ósma osoba, która przed startem sezonu opuszcza głogowskie szeregi. Wcześniej z Chrobrego odeszli Marek Jabłoński, Krystian Kowalski, Łukasz Filipiak, Arkadiusz Sojka, Konrad Węglarz, Paweł Łużny i Jarosław Mikutel.

Mniej piłkarzy widnieje po stronie zysków. Ostatnio do Mateusza Machaja, Macieja Kononowicza i Michała Michalca dołączył Łukasz Ochmański. 26-letni napastnik w minionym sezonie, w barwach MKS-u Oława, sięgnął po koronę króla strzelców trzeciej ligi dolnośląsko-lubuskiej, 17-krotnie pokonując bramkarzy rywali.
- Myślę, że godnie zastąpi Konrada Węglarza, co widać na przykładzie jego zachowania się na boisku - stwierdził Kubot po sobotnim sparingu z Polonią Słubice, w którym zadebiutował nowy nabytek klubu.

Bramki jednak nie zdobył. Celnie trafili za to Krzysztof Kotlarski i testowany Michał
∨ Czytaj dalej

Bała, a Chrobry pokonał drugoligowca 2:1. Kilka dni wcześniej głogowianie ograli beniaminka trzeciej ligi Twardego Świętoszów 3:1 (gole Michała Bały, Damiana Żmijowskiego i Sebastiana Szali).

Na czterech tylko wzmocnieniach na pewno jednak się nie skończy. Z drużyną trenuje trzech młodych piłkarzy z Zagłębia Lubin: 19-letni obrońca Patryk Sypień, 20-letni skrzydłowy Karol Fryzowicz oraz 21-letni napastnik Artur Węska. Cała trójka w zakończonych rozgrywkach rywalizowała na boiskach Młodej Ekstraklasy, sięgając z Zagłębiem po tytuł Mistrza Polski. W ich przypadku, w grę wchodzi wypożyczenie. Dogadać muszą się już tylko kluby. Do inauguracji trzecioligowych rozgrywek pozostały dwa tygodnie. Chrobry zacznie 14 sierpnia od wyjazdowego pojedynku z Polonią Świdnica. Przed tym rozegra jeszcze trzy kontrolne spotkania. Najbliższe już w sobotę, 31 lipca. Pomarańczowo-czarni podejmą Zagłębie Lubin występujące w ekstraklasie. Początek o godz. 11 na terenie Głogowskich Obiektów Sportowych. 4 sierpnia głogowską drużynę czeka wyjazd do Nowej Soli na mecz z Arką, a w sobotę, 7 sierpnia, do Żar na spotkanie z Promieniem. Ponadto, 8 sierpnia, Chrobry, w ramach międzyklubowej współpracy, zagra pokazowo z Amatorem Wierzchowice na jego terenie.

Przygotowania Chrobrego - Dotychczasowe sparingi

Miedź Legnica 5 (3)
Chrobry Głogów 0 (0)

Pogoń Pleśnica 1 (0)
Chrobry Głogów 1 (1)
Bramki: Mateusz Hałambiec.

Twardy Świętoszów 1 (1)
Chrobry Głogów 3 (1)
Bramki: Damian Żmijowski, Sebastian Szala, Michał Bała.

Chrobry Głogów 2 (1)
Polonia Słubice 1 (1)
Bramki: Krzysztof Kotlarski, Michał Bała.

UBYLI: Krystian Kowalski (koniec kontraktu), Łukasz Filipiak (koniec kontraktu), Marek Jabłoński (koniec kontraktu), Jarosław Mikutel (rozwiązanie kontraktu), Paweł Łużny (rozwiązanie kontraktu / Amator Wierzchowice), Konrad Węglarz (odsunięty), Piotr Błauciak (rozwiązanie kontraktu), Arkadiusz Sojka (transfer / Dolcan Ząbki).

PRZYBYLI: Maciej Kononowicz (napastnik, ostatnio Lech Poznań), Mateusz Machaj (pomocnik, ost. GKP Gorzów Wlkp.), Michał Michalec (obrońca, ost. Pogoń Oleśnica), Łukasz Ochmański (napastnik, ost. MKS Oława).
Tagi: 
Łukasz Jaremkiewicz Łukasz Jaremkiewicz
źródło: Polska Gazeta Wrocławska

Komentarze (1)

avatar

Wybierz kategorię