Na Dolnym Śląsku nie zawyją syreny dla Pawła Adamowicza. Urząd Wojewódzki je odwołał

Kacper Chudzik

W sobotę, 19 stycznia, na terenie całego kraju zawyją syreny alarmowe. Zostaną uruchomione w samo południe. Akcja miała odbyć się również na Dolnym Śląsku ale została odwołana przez Urząd Wojewódzki.
 Przemyslaw Swiderski

Uruchomienie sygnałów zaplanowano na godzinę 12, czyli w czasie gdy w Gdańsku rozpocznie się pogrzeb zabitego podczas finału WOŚP prezydenta miasta - Pawła Adamowicza.

Do naszej redakcji zaczęły docierać informacje z dolnośląskich powiatów, o przyłączeniu się do akcji... a następnie, dosłownie kilkanaście minut później, o jej odwołaniu.

– Otrzymaliśmy informację z Urzędu Wojewódzkiego o odwołaniu próby systemu alarmowego – mówi Bartłomiej Adamczak z głogowskiego starostwa.

Próbowaliśmy uzyskać komentarz rzecznika wojewody w tej sprawie, jednak wciąż nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie o przyczyny odwołania treningu systemu alarmowego.

Akcja miała na celu uczczenie pamięci tragicznie zmarłego samorządowca. Paweł Adamowicz zostanie pochowany w Bazylice Mariackiej. Rodzina poprosiła, by nie przynosić na uroczystość kwiatów i zniczy, a zamiast tego wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, hospicjum ks. Dutkiewicza i stowarzyszenie „Wszystko dla Gdańska”.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.01.2019, 13:47

Kiedy beatyfikacja?

19.01.2019, 22:00

Jakoś to za poprzedniej władzy niepełnosprawnych doili i wsparcie zabierali. To poseł PO wózkowicz podniósł rękę w głosowaniu by zabrano wsparcie z ponad miliarda do nie większego niż 100 mln rocznie i pozabierane zostały stypendia studentom do minimum, to również zmniejszone zostały dotacje na rehabilitacje, Ale też została wprowadzona zasada, że jak pracujesz kulawy to se sam zarób na siebie i od państwa nie żądaj bo nie ma i nie będzie. I nie gadajcie że to jakaś dojna czy strojna zmiana, bo to za niej po protestach ale zwiększyła się pomoc. Nie wszystko od razu, ale pracujący w urzędach Peosy nie dopuszczają by nam Polakom było lepiej.

19.01.2019, 20:36

Mówią o zakończeniu nienawiści ,a taki baran pisior kontynuuje wrogą robotę.

19.01.2019, 18:48

Zawyją ludzie dojnej zmiany po najbliższych wyborach parlamentarnych.

19.01.2019, 17:14

G

19.01.2019, 15:42

Mieszkam na Dolnym Śląsku i słyszałam syreny dokładnie o 12 tej

19.01.2019, 11:07

Nie dali rady żywemu to mszczą się na martwym. PiS jesteście żałośnie w swej nienawiści

19.01.2019, 10:27

No i bardzo, jak ktoś chce uczcić Adamowicz niech to robi we własnym zakresie. Wyjkj nad głową nie są do tego potrzebne

19.01.2019, 10:17

JAK ZWYKLE DOLNY SLĄSK NA PRZEKÓR...SOLIDARNOSC MA BYC.CAŁA POLSKA,TO CAŁA DO CHOLERY JASNEJ!CZEKAMY NA ZMIANE DECYZJI,CHCEMY SYREN,NIE RÓBCIE Z LUDZI DEBILI!

19.01.2019, 09:59

Pis to czołowy szkodnik Polski i Polaków, to jest oczywiste dla większości mieszkańców. Nic ich nie powstrzyma przed złodziejstwem, kłamstwem i obłudą. Robili, robią i będą robić wszystko, co przyniesie im wygraną. Będą obiecywać, zamieniać się w baranki, będą rozdawać deficytowe pieniądze, będą obrzydzać opozycję i oskarżać ich o różne rzeczy. Jedyna rzecz, która pozwoli zepchnąć ich w otchłań to mądre wybory.

19.01.2019, 09:35

...myślę, że we Wrocławiu i na peryferiach są firmy i te syreny zawyją . My zapalimy znicz za wspaniałego człowieka.

19.01.2019, 09:30

Na Dolnym Śląsku będą wyły dwa dni syreny jak polegnie prezes Kaczyński oprócz tego to sześć mln Wolaków będzie przez dziesięć lat co miesiąc obchodzić żałobę narodową

19.01.2019, 08:14

"abhinc" twój bardzo ubogi co i prostacki język nic tu nie wnosi. Udając kogoś innego niż się jest, można się jeszcze bardziej ośmieszyć i upodlić! Doradzam coś co nazywa się SAMOKSZTAŁCENIEM!

18.01.2019, 23:58

abhinc jeżeli ktos tutaj jest zlepkiem komórek to ty

18.01.2019, 23:47

Nie wiem jak było z niemcami po hitlerze, - ale chyba też

18.01.2019, 23:46

Po stalinie też dużo komuchów płakało!!!

18.01.2019, 23:44

Propaganda podobna do tej jak umarł stalin. Bardzo podobna Pamiętam!!!

18.01.2019, 22:59

do crs! - żeby nie było niedomówień to mój nik to "abhinc"

18.01.2019, 22:55

do Crs ! gdybym nie był katolikiem to dzisiaj odpisałbym ci odpowiednio do twojego intelektu! ograniczę się tylko do do stwierdzenia że "zlepkowi komórek " szkoda poświęcać więcej czasu !!!!

18.01.2019, 16:24

Jak zwykle PiS potrafi uczcić tylko jednego swojego króla. Brak słów,hipokryzja i zero szacunku.