Koszykówka. Wysokie zwycięstwo Ślęzy Wrocław w Łodzi

RB
Sandra Linkeviciene (z lewej) zdobyła w Łodzi 15 oczek
Sandra Linkeviciene (z lewej) zdobyła w Łodzi 15 oczek Piotr Zadumiński
W 3. kolejce Tauron Basket Ligi Kobiet zawodniczki Ślęzy łatwo uporały się z Widzewem Łódź 70:51 i są jak na razie niepokonane. Porażkę zanotował z kolei MKS Polkowice, który uległ u siebie Pszczółce AZS Lublin

Emocje w tym meczu zakończyły się praktycznie po pierwszej kwarcie. Wrocławianki wyszły w pewnym momencie na prowadzenie 13:0, które do 20 minuty gry jeszcze powiększyły.

W drugiej połowie gospodynie było stać tylko na wygranie czwartej kwarty. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa mogły sobie jednak pozwolić na rozluźnienie, biorąc pod uwagę zaliczkę, jaką zbudowały przez większość meczu.

Kolejny dobry występ w barwach Ślęzy zanotowała Sandra Linkeviciene. Litwinka powoli wyrasta na liderkę zespołu. Ani przez minutę nie zagrała z kolei jej rodaczka - Egle Sulciute. Skrzydłowa wciąż dochodzi do siebie po niedawnej kontuzji.

W kiepskich nastrojach zakończyły weekend zawodniczki MKS-u Polkowice. Podopieczne Wojciecha Downara-Zapolskiego po środowym zwycięstwie w Toruniu, zostały boleśnie sprowadzone na ziemię przez Pszczółkę AZS Lublin. Rywalki po trzech kwartach prowadziły aż 53:28, co sprawiło, że czwarta odsłona była już tylko formalnością.

Tauron Basket Liga Kobiet
Widzew Łódź - Ślęza Wrocław 50:71 (9:21, 12:20, 16:21, 14:8)
Widzew: Robinson 14 (1x3), Brumermane 12, Urbaniak 8, Adamowicz 6 (1), Kaja - Bujniak 4, Bandyk 2, Paranowska 2, Niedzielska 2, Kenig 1, Wajler.
Ślęza: Linkeviciene 15 (1x3), Shegog 14, Zoll 6, Leciejewska 6, Krężel 2 - Czarnecka 14 (3), Śnieżek 8 (1), Mistygacz 5 (1), Sklepowicz.

MKS Polkowice – Pszczółka AZS UMCSLublin 48:62 (10:11, 13:23, 5:19, 20:9)
MKS: Michael 9, Stankiewicz 5 (1x3), Majewska 4, Bojović 3, Kaczmarska 2 - Schmidt 10 (2), McKenith 7 (1), Greene 6, Gala.
Pszczółka: Player 14, Metcalf 10 (2x3), Williams 10, Owczarzak 6, Jujka 5 - Szumełda-Krzycka 7 (1), Dorogobuzova 6, Szczepanik 4, Morawiec.

Pozostałe wyniki 3. kolejki: KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - Wisła Can-Pack Kraków 44:64 (13:16, 7:18, 16:18, 8:12), JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Artego Bydgoszcz 44:70 (2:18, 18:15, 14:19, 10:18), MKK Siedlce - Energa Toruń 71:66 (16:17, 20:19, 17:18, 18:12), MUKS Poznań - Basket Gdynia (przełożony na 7.10).

1. Artego Bydgoszcz 3 6 238-152
2. Wisła Can-Pack Kraków 3 6 214-145
3. Ślęza Wrocław 3 6 211-168
4. Pszczółka AZS Lublin 3 5 191-163
5. MKKSiedlce 3 4 194-208
6. Widzew Łódź 3 4 198-214
7. MKS Polkowice 3 4 179-196
8. KSSSE AZS Gorzów Wlkp. 3 4 166-197