Kompletnie pijany policjant staranował auto z dzieckiem w środku, ale konsekwencji nie poniesie

Trudno to nazwać inaczej niż skandalem! 4 stycznia w Świebodzicach na ulicy Strzegomskiej pijany policjant staranował auto osobowe. Ranna została jedna osoba i to duże szczęście, że tylko ona, bo w samochodzie podróżowała też 6-letnia dziewczynka. Policjant miał 4 promile alkoholu we krwi! Sprawą zajmuje się wprawdzie prokuratura, ale konsekwencji służbowych 48-latek nie poniesie. Kilka dni przez kolizją kryminalny przeszedł bowiem na emeryturę.

Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy tłumaczy, że do kolizji doszło w czasie wolnym od służby i zgodnie z prawem spowodował ją były funkcjonariusz policji.
- Mężczyzna został zatrzymany i jak każdy poniesie odpowiedzialność karną – wyjaśnia.
Jak się nieoficjalnie odwiedziliśmy 48-latek to osoba wysoko postawiona w Komisariacie Policji w Świebodzicach. Policja twierdzi, że mężczyzna w grudniu złożył na ręce komendanta powiatowego prośbą o zwolnienie go ze służby. Na emeryturę miał przejść 7 stycznia. Dlatego w dniu wypadku był jak to określiła rzecznika świdnickiej komendy w czasie „zwolnienia ze służby”.
48-latek nie przyznaje się do winy. Zaraz po zdarzeniu trafił do aresztu tymczasowego, ale wyszedł z niego za kaucją - dwóch tysięcy złotych. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

MM

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

15.01.2019, 19:28

Nie przyznaje sie do tego, ze byl pijany czy, ze wiechal w inne auto ?! Śmiech na sali

14.01.2019, 12:42

Ciekawe czy policjant wiedział, że złożył rezygnację że służby. Ręka, rękę myje. Niech dziękuję Bogu, że we mnie i w moją Córkę nie wjechał.

13.01.2019, 15:53

Hm..Pijany policjant, czy były policjant? A krzyczał chociaż po zatrzymaniu:-Allach akhbar??

13.01.2019, 11:22

Takich bzdur to dawno nie slyszalem. Kazdy z mundorowki czeka na podwyzki a ten nagle odchodzi w tamtym roku .... tragedia i jak miec tu szacunek dla policjantow swiecacych przykladem ;) ale 4 promile i autem jechac szacun

13.01.2019, 10:33

koleczko wzajemnej adoracji trwa.gdzie ciekawe go zatrudnia w starostwo zbiera wwszyskich .tam wygra konkurs

13.01.2019, 08:04

Alkoholizm to ciężka choroba, która może przytrafić się murarzowi, księdzu, aktorowi, policjantowi... - każdemu. Za mało się uświadamia ludzi. Jak wiele młodych kobiet jest obecnie uzależnionych. Po co wypisywać paszkwile na policjanta, facet ma duży problem prawny i zdrowotny, nie chciałabym być w jego skórze. Miech się bierze chłop w garść i do poradni zdrowia psychicznego niech goni, potrzebuje leczenia, terapii. A Wy nie kopcie leżącego, nikt nie jest święty...

12.01.2019, 20:40

Jaki głupek zwalnia się w grudniu wiedząc że na początku roku idzie na emeryturę pewnie jak piz....to zeby nie dostac po pizdzie napisali ze niby sie zwolnil albo nawet ktos mu podpowiedział ze ma napisac zwolnienie z pracy a date znienic na wczesniejsza

12.01.2019, 17:16

Od kiedy to w komisariacie w Świebodzicach są naczelnicy? Piszący artykuł jakoś mało zorientowany w strukturach.

12.01.2019, 17:15

Tragedia to są święte krowy prawo ich nie dotyczy,i to jest Polska sprawiedliwosc

12.01.2019, 13:39

Z resztą jakie miasto taka policja taki komisariat sama patologia pewnie to trzeba coś zrobić żeby ucichlo pewnie komendant taki sam jak i kierowca hehe

12.01.2019, 13:36

A tylko dla tego że sami piją na slozbie coś wiem nie ma jak tesciu policjant taka sama świnia jak reszta rączki sobie myja

12.01.2019, 13:34

Tylko w Polsce te kurwy pijane jeżdżą i nikt im nic nie robi

12.01.2019, 13:12

Wypadałoby sprawdzić, czy to zwolnienie na pewno zostało złożone w komendzie powiatowej w grudniu (dziennik pism wpływających, ciągłość numerów itp.), bo jakoś mam dziwne przeczucie, że po 4 stycznia. A najbardziej prawdopodobny jest 7 stycznia bo to poniedziałek.

12.01.2019, 12:52

Przecież mu nic nie grozi bo przestępcy chodzą tacy jak on na wolności i dostają wyróżnienia. I zawsze rączka rączkę myje. Nie pozdrawiam

12.01.2019, 10:45

Sprawa jakby mocno śmierdzi.

12.01.2019, 09:41

Na emeryture od 7 stycznia czyli 4 był jeszcze Policjantem. Sprawa jasna, zawieszenie i utrata emerytury !!!!!!!

12.01.2019, 08:15

A podobno miał przy sobie odznakę i straszył nią drugiego uczestnika tego wypadku. Czy to oznacza że funkcjonariusz zabiera sobie blachę na pamiątkę? Jak by nie patrzeć, w świebodzicach ten "były" funkcjonariusz jest dość znany ze swojego zachowania i lubości do promili wystarczy żucić jego nazwiskiem. No ale widzę że sprawa zostanie wyciszona jak zawsze jeśli chodzi o policję. Brawo!