Głogowski strażak to jeden z najlepszych pływaków wśród służb mundurowych

W Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Głogowie odbyła się uroczystość wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe. Przy okazji wyróżniono jednego ze strażaków, który odniósł sukces podczas ogólnopolskich mistrzostw służb mundurowych w pływaniu.

Awanse przyznane zostały - starszemu sekcyjnemu Kamilowi Sierkiewiczowi - na stopień młodszego ogniomistrza. Z kolei młodszy ogniomistrz Daniel Opałka otrzymał awans na stopnień ogniomistrza.

Uroczystość była też okazją do nagrodzenia Macieja Grembskiego - strażaka, który reprezentował głogowską jednostkę. Brał on udział w dwóch kategoriach - ogólnej, wśród wszystkich służb mundurowych oraz wśród strażaków. W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników z całego kraju.

Głogowianin zajął na 50 m stylem dowolnym IV miejsce w służbach mundurowych i I miejsce wśród strażaków. Na 100 metrów stylem dowolnym zdobył III miejsce w służbach mundurowych i II miejsce w PSP. Na 400 metrów stylem dowolnym zajął natomiast dwa drugie miejsca.

– Praca w straży pożarnej jest w trybie zmianowym, 24 godziny pracy na 48 godzin wolnego. Dlatego bez problemu znajduje czas na treningi – mówi Maciej Grembski. – Pływanie trenuje już od podstawówki, później zajmowałem się triathlonem.

Strażak otrzymał w nagrodę za zdobycie medali... świąteczne prezenty od komendanta i kolegów z jednostki.