„Precz z komuną" i „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę" - takie hasła usłyszał dziś Leszek Miller na spotkaniu w głogowskim PWSZ, na które przyszli nie tylko zwolennicy SLD.

Przewodniczący SLD miał wygłosić wykład dotyczący przyszłości Unii Europejskiej. Zanim jednak rozpoczął, na środek auli PWSZ wyszedł głogowianin Marcin Marciszak, który zaczął zadawać Millerowi pytania.

– Dlaczego rok temu, szedł pan w marszu pod znakiem sierpa i młota, a dziś składa pan wieńce pod pomnikiem pomordowanych przez komunistów – pytał głogowianin. – Jest pan spadkobiercą tamtej władzy, kiedy przeprosicie za śmierć pomordowanych żołnierzy podziemia niepodległościowego?

Głogowianin nie był sam. Razem z nim na sali pojawiło się kilku innych, którzy wykrzykiwali hasła „Precz z komuną" i „Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę". Zarzucili oni też organizatorom, że zagonili na spotkanie uczniów szkół.

– To prawie jak na pierwszego maja za komuny. Rozmawialiśmy z niektórymi młodymi ludźmi i mówili, że nie są tu z własnej woli – mówili głogowianie. – Jesteśmy zwykłymi głogowianami, którzy nie mogą jednak znieść tej obłudy. Chcemy, by ktoś wreszcie przeprosił i odpowiedział za zbrodnie przeciwko naszemu narodowi, bo póki co, to tylko my przepraszamy wszystkich dookoła.

Podczas kilkuminutowej przerwy doszło też do małej awantury ze zwolennikami SLD, którzy zaczęli sprzeczać się z protestującymi głogowianami. Ostatecznie Leszek Miller nie odpowiedział im na pytania, wyszli bowiem z sali.Komentarze (23)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Wrocławianin (gość)

B R A W O !!! - Pozdrowienia dla Rodaków z Głogowa. Uczcie się od Głogowian !!!
Znaleźli się tam MĄDRZY LUDZIE, którzy powiedzieli temu SKUW.... prawdę w oczy a świnia oczywiście mówiła, że pada deszcz

GŁowiak ŚwietokrzyskiI (gość) (Adam H.)

No i zmydlili Pana Milera, niech Pan Miler w towarzystwie Tuska jedzie rzeczywiście w Świętokrzyskie i pogada z ludźmi bez pracy i chleba, których upodlono, pozbawiając prawa do pracy i godnego życia !

Adam H. (gość)

Kochani nie liczcie na to że w kraju gdzie bydlak jaruzelski ma stopień generała coś się zmieni.

emeryt (gość) (Świetokrzyskie)

Gościu chyba jesteś młody. O jakim mówisz patriotyzmie ty chyba nie wiesz co to jest potrityzm. Dzisiejsza definicja patriotyzmu: kto dobrze ukradnie to jak z nieba spadnie. Nic dodać nic ująć

wiarus (gość) (Marek)

No właśnie nawet Wałęsa się obudził po tylu latach i stwierdził że obecny system jest brudny. Nie pochwalam tamtego systemu ale ten obecny nie jestem wstanie zaakceptować.Poprzedni system miał zadłużenie około 30 mld i to nam się nie podobało a obecny sięga biliona złoty i co mamy to zakceptować. Nasz kraj jest poprostu chory i drąrzony przez pazernych polityków jak drzewo przez korniki. Jeden przykład poseł Zych z kilkoma pazernym posłami uchwalił uchwałe o utrzymaniu swoich emerytur przy tak durzych dochodach. Według zeznań podatkowych poseł Zych zalicza się do bodadszych posłów. Co nawredniejszego w tym że tą uchwałę zmontowali w zaciszach gabinetu. Fundusz emerytalny posłóżył jako karta przetargowa o koalicje PSL zSLD, a że Miler niemiał oporów to wiadomo przecież ma emeryture 3900 złoty. Tych przykładów jest multum. Same oszczędności posłów po 600 czy 700 tysięcy to jest chore. Większość ludzie biznesu nie mają takich oszczędności. To świadczy jaka jest prowadzona polityka rabunkowa naszych polityków. Gdzie są te czasy jak po wojnie ludzie ściągali obrączki ślubne i oddawali na odbudowe stolicy. Przy obecnych złodziejach to tylko marzenie

łowca czerwonych (gość)

Brawo! Gonić czerwonych na każdym kroku, aż zrozumieją, że byli i są tylko obcą agenturą i posłusznymi pachołkami Moskwy a bez tej właśnie Moskwy zawsze w Polsce byli niczym.

dolnoślązak (gość)

a ta dama w pierwszej ławce to wdowa po śp. Szmajdzińskim. Nadal wierna mordercom swojego męża? Nic ja nie nauczyło? Napewno wielka kariera polityka jej sie marzy. Bardzo pochwalam odważnych chłopaków z Głogowa!! Cała naprzód! Tak trzymać!

mam głos (gość)

no , dobre, wszyscy przyklaskują, o jak pięknie, czas skończyć z ...a ominęliście jeden fakt, hehe - awanturnik w koszulce z flagą brytyjską i co wy na to!? reszta też w nie lepszych "anglojęzycznych" ciuchach; tak kochacie swój kraj? a wszystko co nosicie wyprodukowano w ChRL, a żółtków przecież też nie lubicie

Świetokrzyskie (gość)

BRAWO !!! wzorowa akcja Głogowskich Patriotów wręcz na medal 100% pozytyw pozdrowienia z ziemi świętokrzyskiej Biała Wielka Polska Ponad Podziałami 318!

bcfbc (gość)

"Ostatecznie Leszek Miller nie odpowiedział im na pytania, wyszli bowiem z sali." - dlaczego mnie to nie dziwi? ;) brawo głogowianie, tak trzymać :)

Zet (gość)

Nie poważam SLD ani tego "pana" ale widać do czego dochodzi w tym kraju, że krzykacze pchają się na akademickie spotknia na terenie wyższych uczelni pokazując swój poziom "kultury". Krzyczeć to na targ a nie na uczelni.

Szwejk460Gusiek (gość)

Temu moskiewskiemu pomiotowi słowa już nie wystarczą. Od 1943 roku od kiedy Stalin posadził ich w Polsce na stołkach, gęby te przywykły i uodporniły się na potoki śliny wyplute im na nie. Macie rację, pokolenie polaków przez nich wychowane, dzisiaj boi się nawet pierdnąć a co dopiero cokolwiek się nie tak odezwać. Na ten sowiecki pomiot dzisiaj trzeba tylko i wyłącznie...... naostrzone kosy na sztorc, i gnać, gnać do Izraela, a jeszcze najlepiej przez Smoleńsk żeby nie było powrotów jak po 1968 roku.