Dwie wrocławskie drużyny na podium MP juniorów w koszykówce

Gracze z Pomorza sięgnęli we Wrocławiu po złote medale MP do lat 20
Asseco Gdynia wygrało koszykarskie mistrzostwa Polski do lat 20 mężczyzn. W finale pokonali gospodarza turnieju finałowego Exact Systems Śląsk Wrocław. Trzecie miejsce wywalczyło WKK Wrocław.

Obaj finaliści wygrali swoje strefy, zdominowali też zmagania w turniejach ćwierćfinałowych. Pierwszy raz w tym sezonie w oficjalnym meczu spotkały się w piątek na zakończenie zmagań grupowych. Wówczas wrocławianie zanotowali pewne zwycięstwo, ogrywając trójmiejską ekipę aż 83:49. Z tamtej porażki Asseco wyciągnęło jednak wnioski.

W pierwszym starciu gdynianie trafili tylko co czwarty rzut z gry, a w ich grze dużo było zagrań indywidualnych. W finale to Exact Systems Śląsk zagrał na podobnej skuteczności rzutowej. Podobnie jak w pierwszym meczu w ataku gospodarzy nieźle radził sobie Mateusz Stawiak (17 pkt, 3 bloki i 3 zbiórki), ale tym razem zabrakło wsparcia ze strony kolegów.

Asseco rozpoczęło od prowadzenia 7:0 i w całym spotkaniu już nie przegrywało. Zespół Tomasza Jankowskiego i Jacka Krzykały dwukrotnie doprowadził do remisu, ale miało to miejsce przed przerwą. Po zmianie stron Asseco kontrolowało przebieg meczu i powiększało swoją przewagę z każdą kolejną minutą.