(© PK)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Trzech mieszkańców jednej z podgłogowskich miejscowości zostało zatrzymanych kiedy szykowali się do kradzieży metalowych elementów z mostu na rzece.

Zatrzymał ich głogowski policjant, który wracał do domu po uroczystościach branżowego święta. Wezwał na pomoc patrol i brata, też policjanta, mieszkającego w pobliżu. Uwagę policjanta zwrócił ciągnik rolniczy na drodze, który był ciągnięty przez samochód osobowy VW Passat. Policjant zajechał drogę obu pojazdom. Jego podejrzenia co do stanu trzeźwości kierujących były słuszne.

Obaj słaniali się na nogach, trzeci również był nietrzeźwy. Po przebadaniu alkomatem, policjanci stwierdzili, że 44 – latek, kierujący passatem miał 3,32 promila alkoholu w organizmie. 50 – letni kierowca ciągnika rolniczego – 2, 86 promila, a ich kompan, 32 – latek miał jeden promil alkoholu w organizmie. Co więcej okazało się, że cała trójka została zatrzymana w trakcie przygotowania do kradzieży metalowych elementów z mostu na rzece Rudna.

Policjanci zabezpieczyli 12 metalowych słupków, dwie blachy i 4 kątowniki z mostu. Były już przygotowane do transportu. Podejrzani zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani i usłyszą zarzut kradzieży oraz kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!