Albańczyk w Chrobrym

Łukasz Jaremkiewicz
Piłkarze nożni III-ligowego Chrobrego w pierwszym meczu sparingowym przegrali w Głogowie z II-ligowym Górnikiem Polkowice 1:3 (0:2).

W pierwszej odsłonie większe zagrożenie stwarzali goście, w drugiej zaś to Chrobry miał dogodniejsze okazje. Jedną z nich wykorzystał Mateusz Hałambiec, który pokonał bramkarza Górnika potężnym uderzeniem z ok. 30 metrów.

W Chrobrym sprawdzani byli już wcześniej trenujący z zespołem Wojciech Jurak (20 l.) oraz Karol Janik (20 l.). Nową twarzą był były reprezentant Albanii, w barwach której zdobył jedną bramkę, a w przeszłości gracz m.in. Zagłębia Lubin i Górnika Zabrze 35-letni Enkeleid Dobi.

Przed głogowianami jeszcze bardziej wymagający rywale, bo I-ligowa Warta Poznań (sobota, g. 12) i ekstraklasowe Zagłębie Lubin (środa, g. 16:30). Oba mecze odbędą się w Głogowie.

Chrobry Głogów 1 (0) - Górnik Polkowice 3 (2)
Bramki: Damian Piotrowski 15, Marian Adam 25, Damian Ałdaś 50 - Mateusz Hałambiec 70.
Chrobry (I połowa): Łużny - Wolbaum, Błauciak, Kotlarski, Mikutel, Filipiak, Woźniak, Niedźwiedź, Żmijowski, Węglarz, Jurak.
Chrobry (II połowa): Stepokura - Bukraba, Waszkowiak, Herbuś, Filbier, Janik, Kałużny, Hałambiec, Kowalski, Kostek, Dobi.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0